Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Подмладен "Дунав" би с 15:0 "Черноломец" за Купата на АФЛ
Автор: Екип Ruse24.bg 09:25 / 16.10.2014Коментари (0)1020
Футболистите на "Дунав" победиха с безапелационното 15:0 отбора на "Черноломец" Попово в мач от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига на Градския стадион в Русе.

Домакините играха в обновен състав, като няколко от юношите на клуба започнаха като титуляри или се появиха като резерви. Завръщане на терена отбеляза и настоящият помощник-треньор на "драконите" Людмил Киров. Въпреки това съперникът им, който е част от Областна футболна група - Търговище, рядко успяваше да премине в половината на "Дунав" и нямаше почти никакви шансове.

Още до 20-та минута резултатът бе 5:0 в полза на дунавци. Йордан Димитров вкара на два пъти (1 и 9 мин.). Това стори и Християн Кожухаров (3 и 15 мин.), който дори уцели веднъж и гредата, а един път се разписа Андреас Васев (16 мин.). Веднага след това двете "драконски" крила Кожухаров и Васев бяха заменени от Динко Станчев и Веселин Василев.
Именно Станчев отбеляза следващото попадение, като направи 6:0 с удар отблизо в 25-та минута. За 7:0 пък се разписа Светослав Читаков, който се възползва по най-добрия начин от включване и центриране отляво на Михаил Милчев в 37-та минута. При този резултат приключи първата част.

След почивката последваха нови смени, като в игра за "Дунав" се появи Людмил Киров, а на вратата застана стражът на 17-годишните юноши на "драконите" Джем Ибрахим. До последният съдийски сигнал на Ивелин Занев Йордан Димитров вкара още два пъти (49 и 89 мин.), Динко Станчев - също 2 (75 и 82 мин.), Веселин Василев реализира хеттрик (60, 65 и 79 мин.), а Людмил Киров също се записа веднъж сред голмайсторите в 78-та минута.

Следващият мач за "Дунав" е от първенството на Североизточната "В" група на 18 октомври, събота, от 16 ч. на Градския стадион в Русе срещу "Белица".

"Дунав" Русе: Радосвет Христов (46 мин. - Джем Ибрахим), Николай Парнаров, Александър Къснеделчев, Михаил Милчев (46 мин. - Атанас Атанасов), Мартин Иванов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (46 мин. - Людмил Киров), Андреас Васев (21 мин. - Динко Станчев), Християн Кожухаров (21 мин. - Веселин Василев), Светослав Читаков, Йордан Димитров

"Черноломец" Попово: Никола Начев (69 мин. - Иван Николаев), Стефан Стефанов, Георги Лазаров (50 мин. - Диян Деянов Димов), Александър Йорданов (58 мин. - Боян Димитров), Дамян Лазаров, Дачо Себайтинов, Невен Венков, Сабри Сабриев, Диян Петров (66 мин. - Галин Бижев), Стоян Марков, Галин Николов (78 мин. - Светослав Атанасов)

Испанската преса: Скоростта на велик Димитров изгони Алкарас от Маями