Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Дунав Еконт падна като домакин от израелки
Автор: Екип Ruse24.bg 08:53 / 24.10.2008Коментари (0)771
Отборът на Дунав Еконт стартира с домакинска загуба участието си в група "С" на турнира по баскетбол за жени "Еврокъп" на ФИБА-Европа. След слаба последна четвърт русенки загубиха от израелския Елицур Рамла със 73:89.

През първата част двубоят беше равностоен с няколко смени на водачеството. С кош на ЛаТаня Уайт седем секунди преди почивката гостенките все пак се оттеглиха с аванс от 43:41.
Домакините започнаха много слабо второто полувреме до средата на третата четвърт позволиха на израелките да вземат аванс от 12 точки при 57:45.

Състезателките на Дунав успяха да съкратят пасива си до 57:61 преди последната част, в началото на която дори успяха да се доближат на 2 точки от съперничките си при 61:63.

В последствие обаче израелките заиграха по-активно и постепенно увеличиха преднината си, която в края достигна до 16 точки.

Най-полезна за домакините беше Дейниъл Пейдж с 27 точки и 5 борби. Вероника Бортелова добави 16 точки.

От Елицур се отличи ЛаТаня Уайт с 32 точки, 6 борби и 5 асистенции. Олена Огородникова завърши с 21 точки и 6 борби.

В другия мач от групата със силна игра в началото и в края Ривасекополис (Испания) разби Цървена Звезда (Сърбия) с 84:57 (22:9, 20:19, 15:17, 27:12).

Срещи от първия кръг в група "С" на европейския
клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп" на ФИБА-Европа:

Дунав Еконт (Русе) - Елицур Рамла (Израел) - 73:89 (25:25, 16:18, 16:18, 16:28)

най-резултатни:
- за Дунав - Дейниъл Пейдж 27, Вероника Бортелова 16
- за Елицур - ЛаТаня Уайт 32, Олена Огородникова 21
- - -
Ривасекополис (Испания) - Цървена Звезда (Сърбия) - 84:57 (22:9, 20:19, 15:17, 27:12)