Празникът продължава! Дунав удари Верея с 1:0
Автор: Екип Ruse24.bg 20:26 / 21.05.2016Коментари (0)886
©
Дунав отпразнува завръщането в А група с минимална домакинска победа с 1:0 срещу Верея в мач 29-ия кръг на Б група.

Дунав можеше да поведе още в 8-та минута, но след удара на Николай Колев топката срещна гредата.

В 19-та минута Николай Будинов отправи опасен удар, който бе отразен.

Дунав поведе в 27-та минута, когато Будинов подаде към Светослав Читаков, който финтира двама защитници на Верея и вкара за 1:0.

Домакините можеха да вкарат втори гол в 29-та минута, но след удара на Ангел Здравчев топката премина встрани от левия стълб на вратата на Верея.

Верея изпусна да изравни резултата в 55-т

©
а минута, когато Джунейт Яшар стреля, топката рикошира в Марио Петков и бе на път да излъже вратаря Мартин Луков, който обаче се намеси и спаси.

Дунав бе на път да вкара втори гол в 58-та минута, когато Николай Колев центрира в наказателното поле на Верея, където Будинов стреля с глава, но топката се спря в напречната греда.

Минута по-късно Бранимир Костадинов центрира в наказателното поле на Верея, където Будинов бе изпуснат и отблизо стреля, но над напречната греда в аут.

Бранимир Костадинов направи фрапантен пропуск отблизо в 80-та минута на срещата, информира Гонг.