Дунав приключи с най-добро нападение и най-добра защита, Мартин Луков спаси дузпа
Автор: Екип Ruse24.bg 22:25 / 29.05.2016Коментари (0)1805
© Facebook
ФК "Дунав" завърши 0:0 със "Спартак" в Плевен в 30-ия последен кръг на първенството в "Б" група. Това сложи край на последния сезон за отбора, носещ името на голямата европейска река, извън футболния елит на България след 25-годишно прекъсване.

Срещата започна равностойно, като не липсваха атаки и към двете врати. Местният възпитаник Ивайло Раденцов, който днес празнува и рожден ден (33 г.), създаде първата по-сериозна опасност. Той уцели гредата от пряк свободен удар в полза на гостите в 18-ата минута.

Домакините също опитаха да атакуват, но вратарят Мартин Луков и отбраната пред него се справиха със ситуацията.

След почивката спартаклии опитаха да поемат инициативата и организираха няколко опасни атаки, които обаче не промениха резултата. Това не можа да стори и Григор Долапчиев, който получи право да изпълни дузпа за "Спартак" Плевен в 75-ата минута, но изстрелът му от 11-те метра бе спасен от дунавския страж Мартин Луков.

Дунавци също имаха своите възможности да отбележат, като Диян Димов, Юлиан Ненов, Бранимир Костадинов, Николай Колев и Мирослав Будинов бяха най-активни в предни позиции. Резултатът обаче остана непроменен.

Така "драконите" приключиха сезон 2015/2016 като категоричен шампион на "Б" група с актив от 64 точки от 18 победи, 10 равенства и само 2 загуби и голова разлика 53:19 - най-добро нападение и най-добра защита във втория ешелон.

"Дунав" Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев (ж.к.), Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (ж.к.) (79 мин. - Петър Патев), Николай Колев, Ангел Здравчев (58 мин. - Юлиан Ненов), Светослав Читаков (46 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов.

"Спартак" Плевен: Димитър Пантев, Богомил Дяков, Стенислав Георгиев, Цветелин Радев, Илиян Гаров (84 мин. - Кристиян Иванов), Тихомир Тодоров, Никола Мицански (65 мин. - Виктор Иванов), Преслав Антонов (ж.к.), Иво Иванов (ж.к.), Даниел Васев (90 мин. - Теодор Михайлов), Григор Долапчиев.