Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
България сътвори пълен обрат срещу Армения
15:52 / 12.04.2018 Източник: sport.ruse24.bg Отпечатай Изпрати
© БФС
Воденият от Ангел Стойков национален отбор на България до 18 години (родени 2000-2001 г.) направи пълен обрат и спечели втората си контрола с Армения. Срещата се игра при прекрасно пролетно време и отлично подготвен терен на Националната футболна база "Бояна“.

Гостите стартираха отлично мача като успяха бързо до поведат с 2:0. Още в 34-ата секунда Григорян изведе Армения напред след колективно невнимание в защитата на България. Четири минути по-късно арменците стигнаха до втори гол. Ерик Азизян шутира силно по диагонала за да преодолее вратаря Ангелов. Това бе и крайният резултат за първата част.

През втората част “лъвовете" промениха коренно игровото си поведение и с много сина игра започнаха да притискат съперника.

Никола Борисов намали разликата в резултата в 56-ата минута със силен шут по земя. Четири минути по-късно Хюсеин Кельовлуев изравни. Футболистът на "Лудогорец“ засече топката в мрежата след превъзходно центриране отдясно.

В 72-ата минута влезлият като резерва Денислав Станчев осъществи пълния обрат с плътен удар по земята и лек рикошет в тялото на съперник. Крайното 4:2 оформи отново Станчев след индивидуална акция на Теменужков, който първоначално опита да преодолее вратаря с дрибъл, но в крайна сметка топката попадна в голмайстора Станчев и той не сгреши отблизо.

България U18: Стилиян Ангелов, Мартин Дичев, Никола Борисов, Иво Димитров, Валентин Антов, Стефан Гаврилов-к, Емануил Личев, Кристиан Добрев (69- Иван Йорданов), Хюсеин Кельовлуев (70-Денислав Станчев), Божидар Чуканов, Джошкун Теменужков.