Проливен дъжд прекрати контролата на Дунав с Витоша
Автор: Екип Ruse24.bg 11:18 / 01.07.2018Коментари (0)2753
© ФК Дунав
Изключително силен дъжд прекрати в 75-та минута контролата на "Дунав“ с “Витоша" (Бистрица) при резултат 2:2. Мачът се игра на стадион “Раковски" в Севлиево. Първия си гол с небесно-синята фланелка отбеляза Борислав Балджийски.

Мачът с “Витоша" бе последен за “драконите" от подготвителният им лагер в Трявна и от днес те ще се подготвят в Русе до началото на новото първенство в Първа професионална лига.

Старши треньорът Малин Орачев започна мача със състав: Филип Димитров, Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Божидар Васев, Красимир Станоев, Иван Коконов, Александър Александров, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов.

През първата част “драконите" имаха пълната инициатива на терена и създадоха доста положения пред вратата на “Витоша".

Още в 3-та минута Ахмед Ахмедов остана очи в очи с вратаря на “Витоша", но стреля в обсега му. В 14-та минута по-настоятелните действия на русенци бяха възнаградени с гол. Божидар Васев проби добре отляво, намери в наказателното поле Борислав Балджийски, който се освободи от защитник на бистричани, и след шута му топката попадна във вратата на “Витоша".

Пет минути по-късно се откри нова добра възможност пред играчите на Малин Орачев. След центриране отдясно, Бранимир Костадинов стреля с глава пред вратарското поле, но стражът на “Витоша" успя да спаси.
В 23-та минута “Витоша" успя да стигне до изравнителен гол. Нападател на бистричани извърши нарушение срещу Мартин Ковачев в наказателното поле на “Дунав", съдията не реагира, топката стигна до Лъчезар Котев, който от воле я изпрати във вратата на Филип Димитров.

Две минути по-късно Балджийски шутира силно, но ударът му бе избит в корнер. След неговото изпълнение Христо Лемперов стреля силно отдалеч, но топката излезе в аут. Стражът на “драконите" пък направи две добри намеси в 27-та и 35-та минути. Малко след това Ахмед Ахмедов имаше имаше нова възможност да се разпише, но неговият удар с глава не намери целта.

На почивката Малин Орачев направи само една промяна и тя бе на вратарите – Станислав Антонов замени Филип Димитров.

В началото на второто полувреме двубоят бе спрян временно заради силен дъжд над стадиона в Севлиево.
В 55-та минута след пробив отдясно в наказателното поле, топката бе върната назад, където играч на бистричани я посрещна и със силен шут я изпрати във вратата на “Дунав" за 1:2.

В 60-та минута Христо Попадийн и Даниел Пехливанов замениха Красимир Станоев и Бранимир Костадинов. Пет минути по-късно Преслав Петров влезе на мястото Божидар Васев.

Русенци отново вдигнаха оборотите и направиха няколко положения пред вратата на “Витоша". В 68-та минута Пехливанов пробва шута си отдалеч, но топката премина далеч от целта. Две минути по-късно Александър Александров отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но вратарят на “Витоша" изби в корнер. След неговото изпълнение Ахмед Ахмедов се оказа най-съобразителен в пеналта и изравни резултата – 2:2.

Няколко минути след това двубоят окончателно бе спрян заради изключително силния дъжд изсипал се над стадион “Раковски" в Севлиево.

Дунав: Филип Димитров (46 – Станислав Антонов), Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Божидар Васев (65 – Преслав Петров), Красимир Станоев (60 – Христо Попадийн), Иван Коконов, Александър Александров, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов (60 – Даниел Пехливанов), Ахмед Ахмедов.