Спортните новини: Днес (3) | Вчера (0)
Става все по-критично! Дунав отново загуби!
Автор: Екип Ruse24.bg 18:02 / 15.09.2018Коментари (0)3071
©
“Дунав" загуби с 2:4 от “Етър" в мача от 8-ия кръг на Първа професионална лига. На Градския стадион в Русе “драконите" губеха с 0:3 до 20-та минута, вдигнаха се на щурм, вкараха два гола и изтърваха куп възможности, за да се стигне до дузпа за гостите, с която те обезпечиха победата си. Дебютен гол с “небесносинята" фланелка вкара централният защитник Георги Динков. След осем кръга драконите остават с актив от 6 точки.

В игра за “Дунав" се завърнаха Божидар Васев и Светослав Ковачев, които пропуснаха последната шампионатна среща с “Лудогорец".

Гостите поведоха в резултата при първата по-опасна атака в мача. В 10-та минута Артьом Артюнин намери с дълъг пас Флорент Боджадж вляво по атаката на “Етър" той пусна успоредно в наказателното поле, където непокритият Даниел Младенов изпрати топката в мрежата.

Четири минути по-късно резултатът стана 0:2. Георги Сърмов изведе Велко Батрович сам срещу Филип Димитров и с прехвърлящ удар изпрати топката в мрежата на “драконите".

В 20-та минута резултатът стана класически в полза на гостите от Велико Търново. Автор на гола стана Румен Руменов след грешка при изнасянето на топката от защитата на “Дунав".

В 25-та минута дойде първата възможност за “драконите" – Петър Патев стреля с глава, но топката премина встрани от вратата на “Етър". В 37-та минута Малин Орачев направи първата си смяна – Мухамаду Ндиайе се появи на мястото на Христо Попадийн. Секунди след това Мартин Ковачев имаше възможност да намали резултата. След центриране от корнер отляво на вратата на “Етър" капитанът на русенци стреля с глава, но топката премина над вратата на гостите.

Възможностите за “Дунав" продължаваха, но гол във вратата на великотърновци така и не падаше. В 40-та минута Светослав Ковачев навърза двама футболисти на “Етър", влезе в наказателното поле и шутира силно в долния ляв ъгъл на вратата на Христо Иванов, но стражът изби в корнер. Две минути по-късно ситуацията се повтори – добър дрибъл на Ковачев, последва хубав удар, но Иванов отново спаси.

В добавеното време логичното се случи – Красимир Станоев шутира силно от пряк свободен удар от около 25 метра и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на “Етър" – 1:3.

“Дунав" започна ударно и второто полувреме. Четири минути след неговото начало Христо Иванов отново спаси силен шут на Ковачев, топката отново попадна в него, той центрира отдясно по атаката на “драконите" и Георги Динков майсторски с глава изпрати топката в десния ъгъл на вратата на “Етър" – 2:3!

В 51-та минута играчите на Малин Орачев създадоха още едно положение пред вратата на гостите – Иван Коконов центрира отляво, Светослав Ковачев стреля с глава, но топката премина на половин метър от десния стълб на вратата на “Етър".

В 59-та минута и гредата помогна на футболистите на “Етър". Светослав Ковачев направи поредния си пробив отдясно, пусна към Красимир Станоев в наказателното поле, той центрира, Мухамаду Ндиайе стреля с глава, но топката срещна гредата. Минута след това Балджийски намери Коконов на границата на наказателното поле, но шутът му премина над гредата.

В 65-та минута Малин Орачев направи и втората си смяна – Глаусио Да Силва замени Ахмед Ахмедов.

В 71-та минута Ерик Почански изведе Румен Руменов в наказатеното поле, Филип Димитров фаулира халфа на “Етър" и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа, която капитанът на гостите Георги Сърмов реализира – 2:4.

В 77-та минута Александър Александров замени Петър Патев. Секунди по-късно Ндиайе проби отдясно в наказателното поле на “Етър" центрира, но Коконов не успя да засеч топката на метър от голлинията.

До края на мача играчите на Малин Орачев не успяха да стигнат до опасен удар към вратата на Христо Иванов и двубоят завърши при резултат 2:4.

“Дунав": 33. Филип Димитров, 83. Христо Попадийн (37` – 27. Мухамаду Ндиайе), 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 14. Божидар Васев, 4. Петър Патев (77`- 7. Александър Александров), 31. Красимир Станоев, 25. Борислав Балджийски, 17. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов (65`- 94. Глаусио Да Силва).

Старши треньор: Малин Орачев

“Етър": 1. Христо Иванов, 14. Иван Скерлев, 21. Венцислав Василев, 3. Артьом Артюнин, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов (к), 10. Велко Батрович (63` – 92. Ерик Почански), 11. Даниел Младенов, 22. Никола Колев (63` – 6. Аласана Мане), 8. Румен Руменов (82`- 17. Чавдар Ивайлов), 88. Флорент Боджадж.

Старши треньор: Красимир Балъков

Голмайстори: 0:1 Даниел Младенов (10); 0:2 Велко Батрович (14); 0:3 Румен Руменов (20); 1:3 Красимир Станоев (45); 2:3 Георги Динков (49); 2:4 Георги Сърмов (71-дузпа);

Жълти картони: Артьом Артюнин, Румен Руменов, Венцислав Василев (“Етър");

Главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)