"Дунав 8806“ загуби в Турция
Автор: Екип Ruse24.bg 11:10 / 29.11.2013Коментари (0)1002
©
Баскетболистките на "Дунав 8806" записаха четвърто поражение в група на "Б" на турнира за Еврокупата на ФИБА. Те отстъпиха на "Мерсин Буюкшехир" с 62:91 (18:28, 17:19, 9:26, 18:18) при гостуването си на близо 666 мили от Русе край бреговете на Средиземно море.

Срещата започна с кош за домакините, но 2 минути след началото дунавки дори поведоха с 4:3. Турският отбор обаче обърна в резултата и до края не позволи на своите гости да излязат отново напред. Вместо това още до края на първата част "Мерсин" водеше с 10 точки разлика за 28:18.

Силна домакинска серия направи 38:20 в средата на втората част, но момичетата на Георги Божков успяха отново да намалят изоставането си. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 47:35 за турския тим на полувреме.

След подновяването на играта авансът на "Мерсин" продължи да нараства. С повече резултатни атаки и почти пълно превъзходство при борбата под двата коша домакините взеха третата част с 26:9 за 73:44.

По-малко от три минути след началото на последната четвърт турският отбор направи и най-голямата разлика в мача за 79:49 в своя полза. Финалната сирена дойде при 91:62.

Жаклин Златанова отбеляза 15 точки и овладя 5 борби за "Дунав 8806", а Шанте Еванс добави 14 точки и 5 борби.

За победителите Ашли Парис бе най-добра, като записа и дабъл дабъл с 16 точки и 12 борби.