Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
"Дунав 8806“ загуби в Монтана
Автор: Екип Ruse24.bg 13:21 / 03.02.2014Коментари (0)777
©
Русенският състав започна по-добре срещата. Първите точки дойдоха след точна стрелба от тройката на Таня Чиров. Отборът на "Дунав 8806" водеше в играта и в резултата и по-малко от 8 минути след началото преднината му вече бе двуцифрена за 17:7. След 10 минути игра гостите бяха напред с 9 точки за 21:12.

Втората част продължи при подобен сценарий, като дунавският аванс варираше между 8 и 12 точки. Малко повече от 2 минути преди почивката дори стигна до 17 точки за 36:19 за момичетата на Георги Божков. До края на полувремето домакините успяха да намалят изоставането си на 15 точки за 25:40.

След почивката обаче съставът на Николай Боруков изглеждаше по коренно различен начин и доказа, че няма намерение да се предава. Само през третата част монтанки реализираха с точка повече отколкото за предходните две, допускайки едва 6 в своя кош. Така 10 минути преди края те водеха с 5 точки за 51:46.

В последната част русенският състав се хвърли за обрат. 7:45 минути преди края резултатът бе равен за 51:51. До края обаче съставът на "Монтана 2003" действа по-съсредоточено и стигна до успеха с 60:57. Решаващи за изхода от двубоя се оказаха допуснатите грешки от страна на "сините феи" - с 12 повече от съперника.

Радостина Димитров и Таня Чиров отбелязаха по 15 точки, Шанте Еванс записа дабъл дабъл от 12 точки и 18 борби, а Кристина Сантяго добави 11 точки и 8 борби, но и това не стигна за победата на "Дунав 8806".

В следващия кръг от първенството на НБЛ-жени шампионките посрещат "Берое" в залата в квартал "Здравец" на 6 февруари, четвъртък, от 18 ч.