"Дунав 8806“ записа загуба в Бургас
Автор: Екип Ruse24.bg 10:12 / 10.02.2014Коментари (0)916
©
Баскетболистките на "Дунав 8806" загубиха при гостуването си на "Нефтохимик 2010" с 67:71 (22:13, 10:16, 17:20, 18:22) в мач от 20-ия кръг на НБЛ-жени в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас. По този начин бургазлийки се изравниха с русенки, като и двата отбора са с актив 11-6, след лидера Левски. В следващия кръг Нефтохимик гостува на Рилски спортист, а Дунав приема Хасково 2012.

Русенският състав започна по-добре срещата. Първите точки дойдоха след точна стрелба отблизо на Зорница Костова. Играта вървеше равностойно в първите минути, но в последните 4 минути на първата част отборът на "Дунав 8806" успя да излезе напред с 9 точки за 22:13.

През втората част домакините намалиха изоставането си само до 1 точка след серия от 8:0 в първите 2 минути. Дунавки обаче се съвзеха и не допуснаха обрат. 2 минути преди почивката те дори поведоха със 7 точки за 30:23. До края на полувремето бургаският тим отново намали за 32:29 за "сините феи".

След почивката домакините се държаха близо до русенския състав и дори в един момент изравниха. Все пак близо 3:30 след началото на третата част момичетата на Георги Божков дръпнаха със 7 точки за 39:32. 10 минути преди края обаче таблото показваше 49:49.

В последната част съставът на Петко Маринов продължи да е по-съсредоточен и да допуска по-малко грешки при своите атаки. Това му донесе преднина от 9 точки за 65:56 малко повече от 5 минути преди края. Въпреки това около 3 мин. по-късно резултатът отново бе равен за 67:76. До финалната сирена обаче шампионките не можаха да отбележат, а домакините записаха 4 точки и оформиха крайното 71:67 в своя полза.

Кристина Сантяго вкара 18 точки, но със стрелба 7/18 и 4/9 от наказателни удари. Тя овладя и 9 борби, но допусна 9 грешки. Шанте Еванс записа дабъл дабъл със 17 борби и 14 точки (5/16 стрелба и 4/7 нак. удари).