Дунав изравни серията на Левски
Автор: Екип Ruse24.bg 09:36 / 30.04.2014Коментари (0)1243
©
Новият баскетболен шампион при жените се определя след още един мач
Дунав се наложи над Левски с 73:71 и изравни серията на 2:2 победи във финалния плейоф за трофея в женското баскетболно първенство. Така новият шампион ще бъде определен след изиграването на още една решителна пета среща. Двубоят, след който ще стане ясно името на новия шампион, е на 3 май в Русе.

Срещата в зала "Универсиада" започна лошо за Левски. "Сините" допуснаха изоставане от 0:11. Първите си точки баскетболистките на Стефан Михайлов записаха от наказателни удари едва в средата на първата четвърт. Левски все пак успя да съкрати изоставането си в края на частта, която завърши при резултат 18:13 в полза на гостите. "Сините" поведоха в началото на втората четвърт, но Дунав се оттегли с аванс на почивката - 33:28 на полувремето.

Баскетболистките на Стефан Михайлов не играха на ниво и след подновяването на играта. Русенки дръпнаха с 39:30 и успява ха да поддържат аванса си почти цялата трета четвърт. Гостите контролираха мача почти до неговия край. 5 мин. преди финалната сирена обаче Левски се вдигна на щурм и намали резултата до 62:64. "Сините" обаче така и не успяха да стигнат до обрат, който щеше да им осигури и титлата.

Най-полезна за победителките бе Кристина Сантиаго, която завърши двубоя с 23 точки, 9 борби и 5 асистенции. Шанте Евънс и Чиров добавиха по 16 точки. От Левски се отличи Алън с 36 точки и 10 борби.