Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
"Дунав 8806“ спечели "Купа Русчукъ“
Автор: Екип Ruse24.bg 10:44 / 29.09.2014Коментари (0)975
"Дунав 8806" продължи традицията да печели предсезонния международен турнир за "Купа Русчукъ". "Сините феи" постигнаха заслужен успех и в последния си мач от надпреварата срещу "Нефтохимик 2010" със 79:61 (21:6, 27:21, 11:22, 20:12), с което останаха единствения тим с пълен актив от 3 победи.

Кристина Т. Сантяго даде аванс на дунавки още в началото с първата точна стрелба в срещата за 2:0. Бургаският отбор трудно успяваше да се противопостави на домакините, които само за 10 минути дръпна с 21:6.

Дечо Коешинов опита да стегне редиците на гостите, които действаха малко по-концентрирано в атака през втората част. Въпреки това обаче русенският състав увеличи още аванса си за 48:27 на почивката.

След подновяването на играта бургазлийки дадоха всичко от себе си да се върнат в мача. Те дори намалиха изоставането си до 7 точки броени секунди преди края на третата част, но тройка със сирената на Тамара Баич закръгли дунавската преднина на 10 точки за 59:49 10 минути преди края.

Въпреки че в един момент "Нефтохимик 2010" отново скъси дистанцията на 7 точки, шампионките на България не позволиха обрат и стигнаха до заслужен успех със 79:61.
Най-добра за победителките бе Радостина Димитрова с 20 точки, а Кристина Сантяго се отличи с 16 точки и 7 борби. За бургаския тим най-резултатна бе Борислава Христова с 22 точки, а Лидия Върбанова и Драгана Гобелич добавиха по 10.

След края на срещата се проведе и официално закриване на надпреварата. Най-добрите състезателки в различните категории заслужиха индивидуални награди, връчени им от кмета на Русе Пламен Стоилов. За най-добър борец на турнира бе отличена Латриша Лъвингс от "Дунав 8806", за автор на най-много асистенции Ивелина Вранчева от "Нефтохимик 2010", за най-добър реализатор Кристина Сантяго от "Дунав 8806", за най-добър защитник Неда Джурич от "Монтана 2003", а призът за MVP на турнира отиде при Кортни Дювър от "Монтана 2003". Специална награда получи и най-добрият треньор в надпреварата Георги Божков.