"Сините феи“ победиха "Левски“ в София
Автор: Екип Ruse24.bg 09:26 / 15.03.2015Коментари (0)1028
©
"Дунав 8806" победи "Левски" с 85:52 (32:7, 13:8, 18:24, 22:13) в мач от 18-ия кръг в първенството на НБЛ-жени за сезон 2014/2015. Двубоят се игра в зала "Триадица" в София.

Гостите започнаха силно срещата и нанизаха 10 точки в коша на съперника преди Анна Раденкова да запише първата точна стрелба за столичния тим. До края на първата част момичетата на Георги Божков допуснаха само 7 точки, докато в нападение бяха безкомпромисни с 32 точки.

До почивката "сините феи" понамалиха темпото, но това не им попречи да увеличат още аванса си до 30 точки за 45:15. Междувременно Божков се възползва от възможността да включи в ротацията всички свои състезателки по-рано в двубоя, като даде почивка единствено на Зорница Костова и Жаклин Златанова.

След подновяването на играта срещата се доигра спокойно и дунавки стигнаха до заслужен успех с 85:52.

Така шампионките продължават да са втори във временното класиране на 1 точка зад отбора на "Нефтохимик 2010" два кръга преди края на редовния сезон в НБЛ.

За русенския състав най-добра бе Маргарита Илиева с дабъл дабъл от 19 точки и 11 борби. Лори Уилямс добави 17 точки, а Цветомира Шаренкапова записа 14 точки, 9 борби и 8 асистенции. За домакините с с по 11 точки се отчетоха Анна Раденкова, Гергана Иванова и Петя Бояджиева.

В следващия кръг на първенството "Дунав 8806" приема "Монтана 2003" от 18 ч. на 21 март в залата в русенския квартал "Здравец".