Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Дунав 8806 се изкачи на върха в НБЛ след победа над Рилски спортист
Автор: Екип Ruse24.bg 10:49 / 25.03.2015Коментари (0)977
©
Кристина Сантиго отбеляза 20 точки и спечели 15 борби при разгрома на Дунав 8806 (Русе) със 72:37 (16:8, 24:13, 18:9, 14:7) срещу Рилски спортист (Самоков) като гост. Това изкачи шампионките временно на върха в генералното класиране на Националната баскетболна лига за жени (НБЛ), като изоставащият с точка Нефтохимик 2010 (Бургас) играе в събота срещу Монтана 2003.

Първият кош в мача беше в полза на Рилски спортист, но това беше единственият момент в 40-те минута на паркета, в който баскетболистките от Самоков водеха в срещата. Те допуснаха серия от осем поредни точки в полза на гостенките си от Русе и загубиха втората част именно с такава разлика, а катастрофалното полувреме беше завършено само с 21 вкарани точки.

Състезателките на Рилски спортист продължиха да бъдат крайно неефективни в атака и след почивката. Те не успяха да вкарат топката в коша на съперничките си цели 7:31 минути между третата и последната четвъртина на срещата, а Дунав се възползва от това и направи аванса си огромен.

Тамара Баич последва примера на Сантиго и също завърши мача с "дабъл-дабъл", постигнат при 14 точки и десет спечелени борби.

За Рилски спортист най-резултатна с едва десет пункта беше Александра Делчева, което само подчертава безсилието на домакините в атака. Те вкараха едва 17 от 63-те си изстрела под коша, а в опитите от тройката завършиха при 0 точни от 20.