"Дунав“ със заслужено място на финалите в НБЛ
Автор: Екип Ruse24.bg 09:02 / 16.04.2015Коментари (0)1111
©
"Дунав 8806" надделя над "Хасково 2012" с 81:74 (19:14, 18:21, 20:19, 24:20) в третия мач от полуфиналната серия на плейофите в шампионата на НБЛ-жени за сезон 2014/2015. Двубоят се игра в зала "Дружба" в южния град. С този успех русенският отбор, носещ името на голямата европейска река, си спечели място на финала за седми път през последните осем години, което му дава възможност да се бори за петата шампионска титла в своята история.

Жаклин Златанова отри резултата с точна стрелба отблизо за 2:0 за гостите. Играта продължи кош за кош, като не липсваха и обрати. В края на първата част обаче настоящите шампионки дръпнаха с 5 точки за 19:14. Първите минути на втората част бяха за "синте феи", които стигнаха до 10 точки преднина за 26:16, но домакините постепенно влязоха в час и намалиха изоставането си само до 2 точки за 35:37 на почивката.

Устремът на "Хасково 2012" продължи и през второто полувреме. Момичетата на Елена Станкова обърнаха резултата в своя полза и дори поведоха с 8 точки за 52:44 по-малко от 7 минути след подновяването на играта. Дунавки обаче се поокопитиха и отново поведоха за 57:54 10 минути преди края. Това прекърши домакините, които до края така и не успяха да се върнат в мача. Изоставането им в един момент стигна дори до 15 точки, а финалната сирена маркира 81:74 за момичетата на Георги Божков.

Най-резултатна за победителките отново бе Кристина Сантяго, която записа дабъл дабъл с 22 точки и 15 борби, а Виолина Кочева добави 20 точки. С по 15 точки за дунавки се отчетоха Жаклин Златанова, която добави и 15 борби за дабъл дабъл, както и Радостина Димитрова. За домакините Анна Кирийенко вкара 23 точки и овладя 9 борби, а Олга Дубровина направи дабъл дабъл с 20 точки и 12 асистенции.

Така след двата си успеха в Русе "Дунав 8806" преодоля "Хасково 2012" с 3:0 победи в полуфинала и вече се настройва за класическия сблъсък за шампионската титла в дамския баскетболен елит на България с бургаския "Нефтохимик 2010". Според предварителната програма първите два мача от серията са в Бургас на 23 и 24 април.