Дунав 8806 прегази Септември, вече е на полуфинал
Автор: Екип Ruse24.bg 17:01 / 06.04.2016Коментари (0)562
© БК Дунав 8806
Шампионът Дунав 8806 се класира за полуфиналните плейофи на женското баскетболно първенство на България. Възпитаничките на Георги Божков победиха като гости Септември 97 София с 81:64 (19:17, 17:16, 24:12, 21:19) точки и спечелиха серията от четвъртфиналите с 2:0 успеха.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, след което русенки имаха аванс от 36:33.

Шампионките решиха мача със серия от 20:4 в третата част, след която поведоха със 17 точки - 56:39. За победителките играха само шест баскетболистки, а срещата пропуснаха Цветомира Шаренкапова и Виолина Кочева.

Най-полезна за Дунав 8806 беше Биляна Степанович с 23 точки и 10 борби. Зорница Костова наниза 19 точки, Деляна Коева отбеляза 15 точки, а с 10 точки и 7 борби завърши Маргарита Илиева.

За Септември 97 се отличи Камелия Андонова с 23 точки. Ивона Илиева добави 19 точки, 7 борби и 7 асистенции.

На полуфиналите Дунав 8806 ще срещне носителя на Купата на България Монтана 2003.

Фаворит ли е Григор Димитров срещу Карлос Алкарас?