Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Дунав 8806 - с нов медал, този път бронз
Автор: Екип Ruse24.bg 10:28 / 29.04.2016Коментари (0)1479
© БФБ
Дунав 8806 победи Нефтохимик 2010 с 83:79 (24:13, 27:30, 20:19, 12:17) в третия решителен мач от серията за третото място в крайното класиране на Държавното първенство по баскетбол при жените за сезон 2015/2016. Двубоят се игра в залата в квартал "Здравец" в Русе.

Домакините започнаха по-добре срещата и след малко повече от 2 минути игра водеха с 9:0. Бургаският тим успя за кратко да се доближи, но след в десетата минута изоставаше с 11 т. за 13:24.

Статуквото се запази почти до самия край на мача, като в края домакините удържаха финалния щурм на бургазлийки.

Деляна Коева бе най-резултатна за успеха с 19 точки, Виолина Кочева добави 17. Зорница Костова се отличи с 14 точки и 8 борби, колкото вкара и Александра Катич.

За Нефтохиммик Олена Самбурска вкара 23 точки, а Олга Мазниченко - 21.

По този начин дунавки записаха уникално постижение - медал във всеки сезон в турнира за Купата и шампионата на България от сезон 2007/ 2008 насам (5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови за първенството и 4 трофея, два загубени финала и 3 трети места за купата).

Карлос Алкарас: Григор ме накара да се чувствам като 13-годишен
Уникален: Григор Димитров размаза Алкарас пред Майк Тайсън и Серхио Бускетс
Фаворит ли е Григор Димитров срещу Карлос Алкарас?