Дунав не успя да победи Верея пред 1200 русенци в Разград
Автор: Екип Ruse24.bg 11:29 / 31.07.2016Коментари (0)1849
© ФК Дунав
Дунав завърши 0:0 срещу Верея в първия си мач в родния елит от 25 години насам. Двубоят от новосформираната Първа професионална лига се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград пред 1200 фенове от Русе.

В мача обаче липсваха чистите голови положения. На два пъти вратарят на Дунавци Мартин Луков спасяваше опасни изстрели на противниковите футболисти.

В 60-ата минута Ивайло Раденцов отправи добър далечен удар, но топката премина покрай левия стълб на вратата на Пламен Колев.

В 70-ата минута Верея бе близо до откриване на резултата. Педро бе изведен зад отбраната на Дунав, след което изпревари Мартин Луков и го прехвърли, но Дарко Стоянов настигна топката преди гол линията и успя да изчисти.

Четвърт час преди края съдията Георги Кабаков не посмя да отсъди дузпа за Дунав, когато Владимир Зафиров от гостите игра с ръка в наказателното поле.

В следващия кръг Дунав гостува на друг новак в групата - Нефтохимик.

Дунав: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Дарко Стоянов, Антон Огнянов, Михаил Милчев, Диян Димов, Ивайло Раденцов (62- Светослав Читаков), Юлиян Ненов, Спас Георгиев (52- Николай Колев), Бранимир Костадинов (73- Васил Шопов), Мирослав Будинов

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Илия Мунин, Владимир Зафиров, Костадин Слаев, Георги Ангелов, Елиаш да Силва, Педро Еуженио, Александър Пашченко (46- Момчил Цветанов), Амаду Сукуна (87- Александър Якимов), Васил Калоянов (74- Методи Костов).