Приказката продължава! Дунав сгази ЦСКА и пак се върна на върха
Автор: Екип Ruse24.bg 23:30 / 11.09.2016Коментари (0)1886
©
Приказката на Дунав Русе продължава! "Драконите" изиграха поредния си героичен мач и прегазиха прехваления тим на ЦСКА-София с 2:0 в двубой от 6-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Лудогорец Арена" в Разград.

Васил Шопов (31) и Антон Огнянов (33) се разписаха за Дунав.

По този начин възпитаниците на треньора Веселин Великов отново се върнаха на върха в класирането с актив от 16 точки.

Всичко най-интересно в мача се случи между 31-ата и 33-ата минута.

Дунав откри резултата именно в 31-ата минута. Това стана при продължителна атака, при която топката бе центрирана в наказателното поле на армийците. Там Васил Шопов надскочи национала Чорбаджийски и засече с глава в десния ъгъл на вратата на Георги Китанов за 1:0.

При ответната атака ЦСКА-София бе много близо до изравняване, но Кулма от 3-4 метра на празна врата уцели гредата.

Дунавци овладяха ришоширалата топка и организираха мълниеносна контраатака. Антон Огнянов получи пред дъгата и имаше възможност да комбинира с двама свои съотборници вляво и по десния фланг. Халфът обаче предпочете да шутира и с убийствен удар с левия крак прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратаря на армейците Георги Китанов за крайното 2:0.

В 82-ата минута вратарят на Дунав Мартин Луков запази мрежата си суха с изумително спасяване. Той изби топката под напречната греда, след като преди това Чорбаджийски я засече с глава при центриране от корнер.

Дунав игра в състав:

1. Мартин Луков, 66. Искандар Джалилов, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 28. Атанас Атанасов, 11. Диян Димов, 8. Ивайло Раденцов (67- 91. Нуридин Давронов), 94. Юлиян Ненов (83- 7. Николай Колев), 18. Антон Огнянов, 10. Васил Шопов (76- 12. Светослав Читаков), 9. Мирослав Будинов.