Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Малшанс! Пропусната дузпа лиши Дунав от победа над Берое
Автор: Екип Ruse24.bg 23:15 / 18.09.2016Коментари (0)981
© ПФК Берое
"Берое" и "Дунав" не се победиха и завършиха при резултат 0:0 двубоя помежду си. През първата част играта бе изравнена, а гостите получиха наказателен удар през второто полувреме. В 79-ата минута обаче Благой Макенджиев спаси дузпа изпълнена от Диян Димов, а след това отрази и добавката на Юлиан Ненов.

В отбора на "Берое" след претърпяната операция от херния за първи път от мачовете с ХИК (Хелзинки) в игра се завърна Радослав Кирилов, който започна на върха на атаката. Маркитос пък за първи път стартира сред стартовите 11.

Началните минути дадоха да се разбере, че зрителите могат да очакват изключително интересен и динамичен двубой. "Берое" бе по-активният тим, организиращ и по-чистите атаки в срещата.

В 3-ата минута Атанас Атанасов центрира в наказателното поле на "Берое", но там Благой Макенджиев необезпокояван улови без проблем.

Венцислав Василев пробива от дясно в 18-ата минута и центрира "по конец" в малкото наказателно поле, където стражът Мартин Луков остана под топката, а тя се озова директно в Радослав Кирилов, но нападателят на "Берое" не успя да отправи точен удар своевременнно и кълбото напусна пределите на терена в аут.

Две минути след това Александър Василев получи пас от дясно и върна назад към в близост намиращия се Венцислав Василев, който стреля диагонално, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 24-ата минута Радослав Кирилов проби от дясно и центрира в наказателното поле, но там топката прехвърли всички играчи и се озова директно в Атанас Зехиров, който повторно я изсипа в пеналта. Венцислав Василев получи кълбото и стреля зад границата на наказателното поле, но бе неточен, изпращайки го високо над целта.

В 27-ата минута Васил Шопов получи центрирана в наказателното поле топка, но последвалият удар бе неточен.

Антон Огнянов изпълни пряк свободен удар, заложен на 23 метра фронтално на рамката на вратата в 33-ата минута, но Благой Макенджиев спаси.

Гостите изпуснаха най-реалната си голова възможност в следващата атака след като защитата на "Берое" сгреши и изпусна Ивайло Раденцов очи в очи с Макенджиев, но играчът на "Дунав" не успя да реализира от границата на наказателното поле, пращайки топката слабо в обсега на вратаря.

В 36-ата минута Маркитос центрира от пряк свободен удар, заложен в дясно от вратата, като в последствие топката бе върната назад към границата на наказателното поле, откъдето Кохей Като нанесе удар към целта, но изпрати кълбото на около метър вдясно от рамката.

Юлиан Ненов получи топката пред наказателното поле в 39-ата минута и стреля измежду двама, но Благой Макенджиев бе на своето място и улови сигурно.

В 43-ата минута Илия Миланов подхвана атака за "Берое", която премина през Неманя Милисавлевич и завърши с удар на Александър Василев от средна дистанция по земя, но Мартин Луков спаси.

В 52-ата минута Радослав Кирилов получи топката пред наказателното поле, премина през трима бранители на гостите и стреля в движение, но ударът бе блокиран. Кълбото попадна в Неманя Милисавлевич, който стартира самостоятелен рейд по десния фланг, но защитник на "Дунав" изби в ъглов удар.

В 59-ата минута Мирослав Будинов напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Антон Огнянов стреля в движение, но бе неточен.

Две минути след това Давид Манга получи топката в наказателното поле на гостите и стреля към целта, но бе неточен.

В 62-ата минута Васил Шопов получи топката необезпокояван в малкия пеналт на "Берое", но не се възползва по най-добрия начин в ситуацията и изпрати кълбото над рамката.

Давид Манга стреля директно от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата, в 64-ата минута, но Мартин Луков улови сигурно.

В 69-ата минута Атанас Атанасов центрира от фаул в наказателното поле на домакините, където Мирослав Будинов засече топката с глава, но Благой Макенджиев бе на правилното място, за да улови.

Три минути след това Нуриддин Давронов стреля плътно от средна дистанция, но Благой Макенджиев спаси. В ответната атака Давид Манга нанесе удар от 23 метра, но бе неточен.

В 77-ата минута Александър Василев нахлу от ляво в наказателното поле и центрира към малкия пеналт, но бранител на гостите изчисти в корнер.

В 78-ата минута Антон Огнянов се откъсна от отбраната на "Берое" и нахлу в наказателното поле, където обаче бе фаулиран от Иво Иванов, и главният арбитър посочи точката за дузпа.

Зад топката на бялата точка застана Диян Димов. Ударът му обаче е париран от стража Благой Макенджиев, а при добавката Юлиан Ненов също не успя да вкара, след като вратарят отново бе безпогрешен и блокира ударът от близо.

В 87-ата минута невероятна възможност се откри за "Берое", след като при центрирана топка в наказателното поле на гостите стражът Мартин Луков излезе в предни позиции, а същевременно топката попадна в Георги Божилов, който прецизно стреля от дъгата на пеналта, но Атанас Атанасов изби с глава.

В третата минута добавено време Спас Георгиев проби добре и стреля от наказателното поле, но прати топката над вратата.