Локо (Русе) изпусна трите точки срещу Септември
Автор: Екип Ruse24.bg 16:38 / 31.10.2016Коментари (0)2067
© ФК Локомотив
Локомотив (Русе) и Септември '98 (Тервел) завършиха 1:1 в среща от XIII-ия кръг на Североизточната трета лига. "Железничарите" имаха териториален и игрови превес по време на целия мач, но не съумяха да материализират превъзходството си в крайната фаза на нападението.

В пореден мач русенци пропуснаха точки заради липсата на изявен голмайстор.

Срещата започна живо с битка по целия терен, като с течение на времето домакините пренесоха играта в половината на гостите. Усилията им се увенчаха с успех в 22 мин, когато капитанът Живко Парашкевов бе изведен отляво сам срещу вратаря на гостите Николов и не сгреши - 1:0.

В самия край на полувремето Станимир Петров направи хубав пробив и подаде на Алеф Караосман, който, обаче, пропусна да удвои преднината на "железничарите". Любопитно е, че през първата част вратарят на Локо (Русе) Алтънов изобщо не успя да играе с топката, което говори за добрата игра на защитниците пред него.

Още с подновяването на играта домакините продължиха да натискат съперника и при една контраатака Борислав Караиванов бе близо до втори гол за русенци. Малко по-късно Парашкевов и Караосман също пропуснаха от изгодни положения.

В 71 мин. при една от редките си атаки гостите успяха да изравнят. Пламен Панайотов бе точен, след като се възползва от грешка на защитника на Локо (Русе) Джан Али.

Очаквано, "червено-черните" натиснаха здраво и потърсиха победен гол, но гостите успяха да удържат резултата. Накрая остана впечатлението, че главният съдия Веселин Гацев даде последния съдийски сигнал малко по-рано от изтичането на редовните 90 минути, без допълнително време на втората част. Това доведе до протести от страна на щаба на "железничарите".

В следващия кръг Локомотив (Русе) отново е домакин. Мачът ще бъде в петък, 4 ноември, от 14:00 ч. на стадион "Дунав", а съперник е тимът на Доростол 2013 (Силистра). По същото време Септември '98 (Тервел) ще гостува в Хитрино.

Съставът на Локо (Русе): Павел Алтънов, Джан Али, Борислав Джарнавлиев, Александър Маринов, Атила Юмер, Ивайло Иванов, Мартин Иванов, Борислав Караиванов, Алеф Караосман, Живко Парашкевов /капитан/, Станимир Петров /Ивайло Кирилов, Мартин Рачев, Мартин Атанасов/.

Съставът на Септември '98: Николай Николов, Младен Димитров, Танер Юсню, Антон Стоянов, Симеон Митев, Сашо Джилянов, Стелиян Цеков, Кристиян Георгиев, Стефан Стефанов /капитан/, Красимир Господинов, Димитър Димитров /Пламен Панайотов/.