Официално: Дунав пуска жалба срещу смешното съдийство в мача с Черно море
16:10 / 13.12.2016 Източник: sport.ruse24.bg Отпечатай Изпрати
© Ruse24.bg
Ръководството на ФК "Дунав" взе решение да внесе жалба в БФС срещу съдийството на ръководената от Станислав Ставров бригада по време на срещата от 18-ия кръг на Първа лига с "Черно море".

Припомняме, че "драконите" загубиха с 0:1 в Каварна след попадение на Александър Цветков през първото полувреме.

След почивката обаче русенският тим имаше своите шансове да изравни. В две ситуации в рамките на около минута футболистите и щабът на "Дунав" имаха претенции за дузпа, след като бившият национал Михаил Венков игра с ръка, а Уго Секо фаулира Юлиан Ненов в наказателното поле на "моряците".

Това е пореден случай, в който реферски решения оказват влияние на резултата в мачове на русенския клуб. Първо имаше спорни отсъждания в ущърб на отбора на "Дунав" в двубоя с "Лудогорец" (3:5). Срещу "Верея" пък той той отстъпи с 0:1 в Стара Загора, но попадението бе отбелязано след игра с две ръце от страна на голмайстора Сукуна.

Въпреки първоначалните планове за подаване на жалба тогава, ръководството запази феърплея и добрия тон, оставяйки решението в ръцете на компетентните органи, отговарящи за това в лицето на Съдийската комисия към БФС и нейният председател Петър Петров.

Двете ситуации от мача с "Черно море" обаче говорят вече за тенденция и ръководството на ФК "Дунав" отказва да търпи повече подобни фактори да обезценяват труда на футболистите и треньорския щаб, както и този на нашите спонсори и всички русенци, които подкрепят клуба.