Смешен съдия се изгаври с Дунав на "Армията"
Автор: Екип Ruse24.bg 16:21 / 16.12.2016Коментари (0)1392
© Ruse24.bg
Дунав загуби от ЦСКА-София с 0:3 в последния си мач за 2016 година. Двубоят от 19-ия кръг на Първа лига се игра на стадион "Българска армия" в столицата. Рубен Пинто (60), Божидар Чорбаджийски (86) и Александър Дюлгеров (90+5) вкараха попаденията за "армейците".

За успеха на домакините обаче помогна главният съдия Ангел Ангелов, който сериозно ощети дунавци на няколко пъти със смешните си отсъждания.

Така възпитаниците на треньора Веселин Великов ще зимуват на 6-о място с актив от 28 точки.

Още в 10-ата минута Дунав стигна до много опасна ситуация за гол. Васил Шопов се откъсна по десния фланг сам срещу вратаря Георги Китанов. Финтира го, след което бе съборен от стража на границата на наказателното поле. Реферът Ангел Ангелов се уплаши и не показа задължителния в такъв случай червен картон на Китанов, а му вдигна само жълт. Зад топката застана Юлиян Ненов, "ийто директен шут излезе в аут.

Малко след това отново Ненов центрира в пеналта от статично положение, а Патев бе изпреварен от футболиста на ЦСКА Дюлгеров, който изчисти в корнер.

Така се стигна до 19-ата минута, когато ЦСКА получи дузпа, която бе дълго оспорвана от футболистите на Дунав. Марем опита захват през кръста на Преслав Йорданов, който се строполи в пеналта и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият, но Мартин Луков отрази удара му, а след това кълбото се удари в гредата.

В края на първото полувреме ЦСКА вкара гол чрез Йорданов, но попадението правилно бе отменено поради засада.

След почивката ЦСКА заигра доста по-активно и понатисна съперника си. Така се стигна до 60-ата минута, когато "армейците" откриха резултата. Преслав Йорданов първо нацели гредата, а след добавката Рубен Пинто прати топката в мрежата зад Мартин Луков за 1:0.

В 86-ата минута реферът Ангел Ангелов предреши изхода от двубоя, след като изгони Марио Петков. Това стана след изключително пресилен втори жълт картон.

Две минути по-късно ЦСКА удвои след продължително разбъркване и изстрел с глава на Божидар Чорбаджийски. Преди това Мартин Луков на два пъти спаси удари на противникови играчи.

В последната секунда Александър Дюлгеров вкара с глава за 3:0 от съмнително положение за засада.