Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Ето го първия съперник на Гришо в София
Автор: Екип Ruse24.bg 18:56 / 08.02.2017Коментари (0)990
© sofiaopen.bg
Йежи Янович победи с лекота Дуди Села и вече очаква сблъсъка срещу Григор Димитров
Йежи Янович победи с 6:4, 6:4 Дуди Села на старта на тенис турнира Garanti Koza Sofia Open, който е с награден фонд 540 310 евро. Успехът е първи за поляка в двубой от АТП Уърлд Тур от октомври 2015 (Виена).

Пробив в ключовия седми гейм се оказа достатъчен на Янович да поведе в резултата в сетовете.

През втората част Села първи стигна до брейк и поведе с 3:1, но до края на мача успя да вземе само още един гейм.

Янович е №267 в ранглистата и участва в турнира в София със защитен ранкинг (№94). През миналия сезон той страдаше от контузии в гърба и коляното, заради които успя да участва само в три двубоя на ниво ATP Уърлд Тур.

Следващият съперник на Янович ще е българският любимец Григор Димитров, като двубоят е утре вечер.

Григор Димитров се познаваме много добре. Играем един срещу друг още от юноши и винаги е имало здрава битка на корта. Имам предвид не ММА битка, а спортно съперничество. Мисля, че утре ще е хубав мач за гледане", каза Янович.

Запитан дали се притеснява от атмосфера наподобяваща по-скоро мач за Купа "Дейвис" отколкото АТР тур полякът каза:

"Знам, че залата ще е пълна и ще го подкрепят много. Но съм имал и преди такива мачове. Играл съм срещу Анди (Мъри) на полуфинал на Уимбълдън. В крайна сметка не мисля, че публиката ще се държи лошо. Няма да хвърлят камъни по мен. Поне се надявам. Надявам се да се наслаждават на играта. Аз се опитвам да се концентрирам върху собствената си игра. Ако сервирам добре, ще стане мач. Ако не - ще ми е тежко".