Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Ужасно начало! Дунав се изложи срещу Берое
Автор: Екип Ruse24.bg 19:25 / 17.02.2017Коментари (1)1716
© ПФК Берое
Дунав изигра ужасен мач и бе разгромен от Берое с 0:4 в среща от XX кръг на Първа професионална лига. Антон Карачанаков откри резултата в 4-та минута с първия си гол за старозагорци в официален мач. Отново Карачанаков се разписа с директен гол от пряк свободен удар в 58-та минута, а минута след това Мапуку добави гол за 0:3. Последното попадение бе на Салмикиви в 79-та минута, който също се разписа за пръв път в официална среща за "Берое".

Старозагорци излязоха напред в резултата още в 4-та минута, когато Мапуку овладя топката в центъра и изведе Антон Карачанаков, който се освободи от защитник и останал сам срещу Луков успя да го преодолее и да прати топката в мрежата за 1:0.

В 8-та минута гостите центрираха в пеналта на "Берое" след фаул, където се получи разбъркване, но Иво Иванов се намеси и изчисти.

Две минути след това се стигна до опасно центриране в наказателното поле на "Берое", но Перниш боксира, а след това Георгиев изчисти.

В 12-та минута Мойеци проби и стреля от границата на пеналта, но Перниш бе заел добра позиция и спаси.

В 22-та минута "Берое" организира добра многоходова атака, при която Охене даде последния пас към Делич, който бе в пеналта, но там бранител изправери хърватина и изчисти в корнер.

В следващите минути нямаше сериозни опасности пред някоя от двете врати.

В 32-та минута Карагерен центрира остро от фаул, но топката напусна очертанията на терена в аут.

Три минути след това Карачанаков центрира остро от фаул в пеналта на "Дунав". Там Луков не се намеси успешно и се получи разбъркване, при което Мапуку бе задържан, но успя да играе с топката и се опита да намери Охене. Ганаецът обаче бе изпреварен и бранител изчисти в корнер. Делич и Карачанаков разгираха късо и последния успя да пробие в наказателното поле, финтира бранител и стреля, но бе неточен.

В 40-та минута Ненов стреля от пряк свободен удар, разположен на около 26 м от вратата, но Перниш бе заел добра позиция и улови.

Три минути след това Като отне топката и намери Мапуку, който финтира и стреля, но ударът му рикошира и топката излезе в корнер. Нищо опасно обаче след изпълнението.

В добавеното време на първата част Карачанаков стреля от фаул, но бе неточен.

В 48-та минута Пенев стреля от дистанция, но бе неточен.

Две минути след това Карачансков стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 52-та минута Мапуку намери Карачанаков на крилото, той напредна и навлезе в пеналта. Крилото центрира елеггантно, но бранител изчисти в корнер.

В 57-та минута Мапуку получи пас от дълбочина, напредна и бе фаулиран от последния в отбраната на "Дунав" Михаил Милчев, който получи директен червен картон от рефера.

Карачанаков изпълни перфектно прекия свободен удар и удвои преднината на "Берое" - 0:2 .

Веднага след това Мапуку бе изведен зад гръба на отбраната от Охене и елегантно пусна топката покрай Луков за 0:3.

В 67-та минута Мапуку изведе Охене зад гърба на отбраната, а ганаецът стреля от малък ъгъл, но Луков изби в корнер.

В 73-та минута Цонев центрира от фаул в пеналта, Охене се размина, но Василев игра с глава. Топката обаче се удари в гредата.

Пет минути след това Шопов получи топката на границата на пеналта и стреля, но над вратата.

В 79-та минута Мапуку изведе Салмикиви зад отбраната. Финландецът финтира стража на домакините и също отбеляза своя дебютен официален гол - 0:4.

В добавеното време Цонев стреля от пряк свободен удар, но топката премина над вратата.

СТАТИСТИКАТА

"Дунав" (Русе) - "Берое" (Стара Загора) 0:4
Голмайстори:
0:1 Антон Карачанаков 4′, 0:2 Антон Карачанаков 58′, 0:3 Жуниор Мапуку 59′, 0:4 Виле Салмикиви 79′

"Дунав" (Русе): 1. Мартин Луков, 66. Искандер Джалилов, 4. Петър Патев, 22. Михаил Милчев, 28. Атанас Атанасов, 11. Диян Димов (к), 6. Самир Аясс (57′- 5. Тейнур Марем), 94. Юлиан Ненов (54′- 77. Бранимир Костадинов), 7. Бирсент Карагерен, 10. Васил Шопов, 99. Ндуйе Мойеци (46′ - 9. Мирослав Будинов)

"Берое" (Стара Загора): 12. Душан Перниш - 21. Венцислав Василев, 5. Асен Георгиев, 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев - 4. Кохей Като, 3. Карлос Охене (76′- 11. Виле Салмикиви) - 7. Мартин Райнов, 24. Матеас Делич (67′- 23. Борислав Цонев), 17. Антон Карачансков (80′ - 27. Денислав Станчев), - 10. Жуниор Мапуку

жълти картони: 45′ Диян Димов (груб фаул) ["Дунав"]; 32′ Венцислав Василев (груб фаул) ["Берое"]

червен картон: 57′ Михаил Милчев (фаул)["Дунав"]

главен съдия: Никола Попов (София)
стадион: "Лудогорец арена", Разград