Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Локо (Русе) изпусна победата в Търговище
Автор: Екип Ruse24.bg 10:34 / 13.03.2017Коментари (0)1685
© ФК Локомотив
Светкавица и Локомотив (Русе) завършиха наравно 1:1 в среща от XXI-ия кръг на Североизточната трета лига, която се игра в Търговище. "Железничарите" могат да съжаляват, че пропуснаха да грабнат победата в последните минути на двубоя.

Първото полувреме протече равностойно при двуостра игра с интересни положения и пред двете врати. Русенци имаха своите възможности за откриване на резултата, но Радомир Хараланов, Мартин Недков и Огнян Брайнов направиха пропуски пред търговищката врата.

През втората част играта стана още по-интересна. В 68-ата минута при фаул домакините успяха малко щастливо да поведат с 1:0.

"Железничарите" реагираха мигновено и три минути по-късно при центриране в наказателното поле капитанът Живко Парашкевов надскочи всички и насочи с глава топката в мрежата на Светкавица за 1:1.

Малко след изравнителния гол мощен далечен удар на Алеф Караосман разтресе здраво напречната греда на вратата на домакините.

В последните минути "червено-черните" се вдигнаха на щурм и наложиха силен натиск в половината на "мълниите". При набези на скорост в наказателното поле на Светкавица на два пъти Динко Станчев успя да надбяга отбраната на търговищкия тим, но се увлече в солова игра и пропусна да подаде на намиращия се в чиста позиция Валентин Валентинов.

Така Локо (Русе) пропусна да се поздрави с пълния успех на стадион "Димитър Бурков". В следващия кръг "железничарите" приемат тима на Суворово. Двубоят е насрочен за идната неделя, 19 март, от 15 часа.