Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Щастлив гол за Дунав в последните секунди
Автор: Екип Ruse24.bg 19:25 / 02.04.2017Коментари (0)1377
© Ruse24.bg
Дунав завърши 1:1 срещу Славия в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига, който се игра на "Лудогорец Арена" в Разград. Голът за "драконите" падна в добавеното време на двубоя и бе дело на Олексей Ларин.

По този начин русенци останаха на 6-о място с 38 точки и ще започнат плейофите в първата шестица с гостуване на шампиона Лудогорец.

"Драконите" започнаха зле мача и получиха гол още в 26-ата минута. Иван Минчев пусна отличен извеждащ пас към Сердер Сердеров отляво в наказателното поле и руснакът преодоля вратаря Мартин Луков за 0:1.

Десет минути по-късно Дунав изпусна страхотен шанс за изравняване. Бирсент Карагарен получи топката след подаване на Самир Аясс, но вратарят на Славия Абуд изчисти топката.

В края на първото полувреме домакините направиха нов сериозен пропуск. Мирослав Будинов пое топката и напредна, след което пусна успоредно в наказателното поле на Славия. Там обаче Васил Шопов не успя да засече в мрежата.

В 54-ата минута гостите удариха греда. Това направи Иван Минчев, който стреля в далечния ъгъл на Мартин Луков, но уцели страничния стълб.

Така се стигна до 4-ата минута на добавеното време, когато Дунав стигна до равенството в мача. Скъпоценния гол вкара Олексей Ларин, който засече топката след центриране в наказателното поле. От лагера на Славия бурно протестираха, тъй като имаха претенции, че голмайсторът си е спрял топката с ръка.