Бомба! Дунав тресна хегемона Лудогорец в Разград!
Автор: Екип Ruse24.bg 22:13 / 09.04.2017Коментари (0)1521
©
Дунав хвърли най-голямата бомба в първия си мач от плейофите в първата шестица на първенството. "Драконите" шокираха абсолютния хегемон в България за последните 5 години Лудогорец, след като се наложиха с 1:0 в Разград.

В герой за русенци се превърна Самир Аясс, който отбеляза единственото попадение. Той се разписа с глава в самия край на първото полувреме, след като засече центриране от левия фланг на Христофор Хубчев.

Така именно Дунав сложи край на феноменалната серия на шампионите от 24 мача без поражение.

Мачът тръгна зле за Лудогорец, след като Натанаел получи разтежение и беше заменен принудително.

В 27-ата минута Сисиньо центрира от фланга към Клаудиу Кешеру, който засече с глава, но топката рикошира в гредата.

В 45-ата минута защитата на домакините сбърка при изнасянето на една топка, което доведе до опасна контра, започната от Самир Аясс. Той я разви и топката в крайна сметка стигна до Христофор Хубчев на левия фланг, откъдето той центрира перфектно и качи кълбото на главата на Аясс.

Нисичкият халф стреля и откри резултата, след като беше оставен непокрит от Козмин Моци и Игор Пластун на 4-5 метра от голлинията. Вратарят Ренан дос Сантос нямаше какво да направи, а Дунав поведе с последния удар за полувремето.

Това доста изнерви лудогорци през второто полувреме и те действаха твърде припряно в предни позиции.

В 77-ата минута Марселиньо изведе Джоди Лукоки зад защитата, но холандецът стреля крайно неточно в аут.