Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Втора поредна загуба, Дунав не успя да изненада ЦСКА
22:36 / 07.05.2017 Източник: sport.ruse24.bg Отпечатай Изпрати
©
ЦСКА спечели с 2:0 домакинството си срещу Дунав в последния кръг от първото завъртане в плейофите. Армейците отправиха общо 25 удара във вратата на Антонов, но само страхотните намеси на вратаря на русенци, както и неточният мерник предотвратиха по-изразителен успех.

Червените можеха да открият още в 45 секунда, когато Каранга остана сам срещу Антонов, но не успя да реализира.

6 минути по-късно Дунав оцеля след двойно положения. Кевин Меркадо направи остър пробив и намери Каранга в малкото наказателно поле. Антонов успя да парира удара на бразилеца, а след това двама защитници изчистиха от голлинията добавката на Рубен Пинто.

До края на полувремето картината на терена бе една и съща: ЦСКА атакуваше, а състезателите на Дунав се бяха окопали дълбоко в своята половина с единствената мисъл да не допуснат гол.

Попадение на капитана Чорбаджийски в 35 минута пък бе отменено заради нарушение в атака.

Най-спорната ситуация възникна минута преди почивката, когато поредният пробив на Меркадо бе спрян със засада.

През второто полувреме ЦСКА продължи да атакува неспирно, а Дунав откровено заигра за 0:0. Нова серия уникални намеси на Антонов дълго време запазиха резултата непроменен, а удар на Каранга в 57-ата минута се отби в гредата.

В крайна сметка бетонът на гостите бе разбит от Фернандо Каранга в 76-ата минута. Симао центрира меко в наказателното поле, където Каранга овладя блестящо и прати топката в обратния ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря на Дунав.

В добавеното време влезлият на смяна Руи Педро намери Рубен Пинто на границата на наказателното поле и португалецът с премерен удар не остави никакви шансове на Антонов и така фиксира и крайният резултат 2:0.