Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Разочароващо! Гришо поведе с 4:0 и рухна
Автор: Екип Ruse24.bg 15:31 / 02.06.2017Коментари (0)1707
©
Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос". Поставеният под №11 в основната схема Димитров загуби от 20-ия в схемата Пабло Кареньо Буста от Испания с 5:7, 3:6 4:6 след два часа и половина игра на корт №1 на "Ролан Гарос".

Мачът започна перфектно за Григор и той поведе с 4:0. След това Кареньо Буста изчисти грешките и запонча да играе все по-добре. Решаващ се оказа безкрайният шести гейм на сета. В него имаше общо 18 точки.

Първата ни ракета можеше на пет пъти да поведе с 5:1, но 25-годишният Буста успя да реализира третия си брейкпойнт. В последствие нещата се преобърнаха и испанецът взе пет поредни гейма, преди Гришо да изравни за 5:5.

В 12-ия гейм испанецът проби отново, което му донесе първия сет с 7:5.

С началото на втората част процентът на вкаран първи сервис на Григор спадна и това се оказа решаващо за изхода на сета. В него той имаше общо 4 точки за пробив, но не успя да реализира нито една, докато Кареньо Буста направи брейк за 5:3 и затвори частта с 6:3.

Испанецът проби и в началото на третия сет - за 2:1. При 5:4 той сервираше за място на осминафиналите и реализира първия мачбол за 6:4.

Григор Димитров записа 44 печеливши удари, от които 14 аса, при 46 непредизвикани грешки (5 двойни). Той вкара 53 процента първи сервис и спечели 69 процента от точките при разиграването му.

Кареньо Буста завърши с 28 уинъра при 26 грешки, 64 процента вкаран първи начален удар и също 69 процента спечелин точки при негово разиграване.

Така Гришо не успя да подобри най-доброто си постижение тук и си тръгва след победи над Стефан Робер и Томи Робредо. Все пак Григор Димитров изравни най-доброто си класиране в "Ролан Гарос" и увеличи сметката на победите си в Големия шлем на 40.

За достигането си до третия кръг Димитров спечели 90 точки за световната ранглиста, където е №13 в момента, както и чек за 118 000 евро.