Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Дунав загуби в Казахстан, но всичко ще се реши в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 19:39 / 29.06.2017Коментари (0)2798
© FC Irtish
Дунав загуби от Иртиш в завръщането си в европейските клубни турнири след 42-годишна пауза. Русенци отстъпиха с 0:1 в първия предварителен кръг от втория по сила европейски турнир Лига Европа.

Мачът започна трудно за "драконите" и още в 5-та минута изоставаха в резултата. Голът за домакините, водени от българския специалист Димитър Димитров - Херо, реализира Игор Бугаев след добра постепенна атака.

В първите минути на срещата Дунав трудно задържаше топката и стигаше до каквито и да е ситуации. В 10-та минута Бирсент Карагарен отправи първия удар към противниковата врата, но той се оказа твърде слаб. Последваха няколко сериозни положения за домакините, но Станислав Антонов се намеси добре.

Първото полувреме бе доста тежко за русенци. Първото положение за гол се откри едва в 39-тата минута, когато след разбъркване в наказателното поле вратарят на домакините не бе убедителен и изтърва коженото кълбо. Футболистите на Дунав обаче не успяха да се възползват от грешката.

Няколко минути по-късно капитанът Диян Димов отправи силен шут от около 25 метра, но ударът попадна право в ръцете на Давид Лориа.

През втората част се откри най-чистото положение пред "драконите" до момента в мача. След грешка на казахстанската защита топката попадна в Мирослав Будинов, който от 6-7 метра не успя да преодолее Лориа.

3 минути по-късно последва нов силен изстрел на Димов, но сантиметри го разделиха от гола.

Дунав заигра доста по-добре и в 66-та минута Будинов удари греда от пряк свободен удар.

Малко след това домакините отговориха с много чисто положение. Голмайсторът Бугаев се извиси в наказателното поле и стреля с глава над гредата.

Дебют за русенци в последните 20 минути направиха Димитър Георгиев и Красимир Станоев.

Отборът на Веселин Великов така и не успя да стигне до изравнително попадение и загуби минимално. Въпреки това интригата за реванша на родна земя остава жива.