Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Мечтан старт! Дунав оглави класирането след победа в София
Автор: Екип Ruse24.bg 22:52 / 17.07.2017Коментари (0)3893
© Ruse24.bg
Дунав стартира по мечтан начин новия сезон в Първа професионална лига. "Драконите" победиха Септември с 2:0 като гости в мач, който се игра на националния стадион "Васил левски" в сталицата.

Попаденията за русенци бяха дело на Васил Шопов (4) и Бирсент Карагарен (52).

По този начин възпитаниците на треньора Веселин Великов изскочиха на първо място във временното класиране.

"Драконите" започнаха блестящо двубоя, като поведоха в резултата още в 4-ата минута. Мирослав Будинов се пребори за топката с бранители на домакините и върна към капитана Диян Димов. Той проби и изведе Васил Шопов, който останал сам срещу противниковия вратар Валентин Галев не сгреши и откри за 0:1.

След това дунавци преотстъпиха инициативата на столичния тим. Септемврийци дори стигнаха до попадение на Мартин Тошев, което обаче бе отменено заради засада. Междувременно Бранимир Костадинов и Шопов бяха близо до нов гол за русенския отбор, но късметът им изневери. Така до почивката резултатът остана непроменен.

Отново в 4-ата минута, но на второто полувреме, дунавци създадоха положение пред вратата на съперника. Капитанът Димов подаде към Карагарен, нойто нахлу в наказателното поле и центрира към Костадинов, но бранител изби.

Още 3 минути по-късно обаче нямаше кой да спре ново попадение в домакинската врата. Будинов изведе отляво Христофор Хубчев, който центрира и Бирсент Карагарен намери целта за 0:2.

Малко по-късно отново Будинов затрудни максимално Галев, но вратарят на "Септември" спаси. В 62-ата минута пък нападателят на "Дунав" измъкна топката след грешка в противниковия тим, но Траян Траянов го фаулира грубо и получи втори жълт и респективно червен картон.

Бранимир Костадинов след това опита отново своя късмет, но не намери целта. В 74-ата минута Будинов уцели и гредата, след като бе намерен на удобна позиция в наказателното поле на съперника. Карагарен още на два пъти имаше възможност да направи резултата класически, но намаше шанс.

Така "драконите" стартираха с летящ старт сезон 2017/ 2018 и дори оглавиха класирането в Първа лига след първия кръг, от който не е изиграна само отложената среща между "Левски" София и "Лудогорец" Разград.

В следващия си мач "драконите" приемат "Берое" Стара Загора на Градския стадион в Русе на 24 юли, понеделник, от 20:30 ч.

"Дунав" Русе: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Христофор Хубчев (68 мин. - Петър Патев), Диян Димов, Самир Аясс (55 мин. - Красимир Станоев), Бирсент Карагарен, Бранимир Костадинов (86 мин. - Юлиан Ненов), Васил Шопов, Мирослав Будинов.