Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Дунав с тежка загуба от Ботев (Пд) в контрола
11:34 / 10.08.2017 Източник: sport.ruse24.bg Отпечатай Изпрати
© ПФК Ботев Пд
Ботев U17 постигна победа и в третата си контролна среща на лагера в Банско. "Жълто-черните" изиграха поредния си силен мач и се наложиха с 4:0 над Дунав (Русе).

Срещата се проведе на централния терен в Банско, който бе в тежко състояние и затрудни двата тима, информираха от пресслужбата на "канарчетата".

В 17-ата минута резулатът бе открит, след ново заучено изпълнение на корнер. Димитър Пройчев пусна към Благовест Данчев, който отправи успореден на голлинията пас към Иван Василев, а нападателят отблизо не пропусна - 1:0.

Секунди по-късно "канарчетата" упражниха преса, Димитър Тонев отне кълбото и намери Иван Василев, който отново бе безпогрешен - 2:0.

В 25-ата минута нападател на Дунав падна в наказателното поле и главният съдия отсъди пресилена дузпа за русенци, но Милко Баданов отрази наказателния удар.

В 32-ата минута Благовест Данчев бе фаулиран грубо пред наказателното поле, а съдията изгони провинилия се футболист с втори жълт картон. С изпълнението на свободния удар се нагърби Димитър Тонев, който с мощен шут простреля вратаря за 3:0.

В 36-ата минута "жълто-черните" стигнаха и до четвърти гол. Пловдивчани за пореден път пресираха дълбоко своя съперник и след като отнеха Иван Василев и Димитър Тонев взаимодействаха, а след това Тонев намери Димитър Пройчев в малкото наказателно поле и халфът изпревари защитник, вкарвайки за 4:0.

В последната си контрола преди старта на сезона Ботев ще се изправи срещу Левски. Спарингът е в събота (12.08) от 10:00 ч. в Банско.