Дунав измъкна точка от Берое при дебюта на Орачев
Автор: Екип Ruse24.bg 17:08 / 04.11.2017Коментари (0)2203
© ПФК Берое
Берое завърши при резултат 1:1 с Дунав в мач от XV кръг на Първа професионална лига. Мартин Камбуров даде преднина за своя тим в 50-ата минута със 193-ия си гол в елита на българския футбол. Мирослав Будинов изравни девет минути след това.

Мачът бе първи за новия наставник на "драконите" Малин Орачев.

Русенци започнаха двубоя напористо и пропуснаха две изгодни положения за откриване на резултата. В 11-та минута след продължителна атака за гостите топката попадна у Божидар Васев, който стреля от дъгата на пеналта, но топката се удари в гредата.

Минута след това Диян Димов намери Божидар Васев, който навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но Перниш улови.

В 19-ата минута Бирсент Карагарен изпълни корнер за Дунав, а топката бе засечена с глава от Петър Патев. Ударът му обаче не намери целта.

В 30-ата минута русенци стигнаха до центриране в пеналта на Берое, където се получи разбъркване и в крайна сметка Диян Димов намери Шопов, който стреля, но Перниш улови.

В последната минута на първата част Бирсент Карагарен стреля от дистанция, но Перниш улови.

Три минути след почивката Цонев центрира от фаул, а Мартин Камбуров вкара топката в мрежата след удар с глава. Реферът обаче отмени поапдението заради засада.

Берое излезе напред в резултата в 50-ата минута, когато Леони центрира прострелно в пеналта, а там Мартин Камбуров успя да изпревари защитник на гостите и прети топката в мрежата за 1:0.

Две минути след това Мирослав Будинов проби и центрира в пеналта, но там Васил Шопов се размина на сантиметри с топката.

В 59-та минута Бирсент Карагарен успя да се освободи от отбраната на Берое след пас на Шопов и стреля от пеналта. Топката се удари в двете греди на вратата, а Мирослав Будинов бе най-близо и успя да я вкара в мрежата - 1:1

Берое - Дунав 1:1