Три греди и минимална победа за Локо (Русе) над Бенковски (Бяла)
Автор: Екип Ruse24.bg 18:49 / 04.02.2018Коментари (0)6400
© ФК Локомотив
Локомотив (Русе) се наложи с 1:0 над областния съперник Бенковски (Бяла) във втората си зимна контрола. Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион "Дунав". Гола за "железничарите" вкара Борислав Джарнавлиев в 75-ата минута.

Съвсем очаквано срещата премина под диктовката на русенци. Играчите в червено и черно доминираха в средата на терена и създадоха много положения. Вратарят на беленчани обаче имаше ден и с решителни намеси опази мрежата си суха.

През второто полувреме на три пъти гредите спасиха гостите след мощни удари на Ивайло Иванов, Огнян Брайнов и Валентин Валентинов.

Все пак логично се случи и в 75-ата минута "железничарите" успяха да вкарат. Централният защитник Борислав Джарнавлиев, който игра като нападател в последните минути, отбеляза единствения гол в мача. При разбъркване пред врата на "Бенковски" той се оказа непокрит и засече топката за 1:0.

Гостите от Бяла, които са на опашката в Североизточната трета лига, не показаха подобрение в играта си спрямо есента и едва ли ще успеят да се преборят в битката за оцеляване.

Локомотив (Русе) ще продължи с контролите идната неделя, когато ще играе срещу "Кубрат 2016". Предстои през седмицата да се уточни мястото на проверката, според климатичните условия.

Серията от контролни срещи ще приключи на 17 февруари. Тогава "железничарите" ще гостуват в Разград на "Лудогорец U19".