Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Локо (Русе) пречупи Калиакра с гол в 92-ата минута
Автор: Екип Ruse24.bg 14:10 / 12.03.2018Коментари (0)8805
© ФК Локомотив
Локомотив (Русе) стигна до драматична победа с 1:0 срещу Калиакра (Каварна) в среща от XX кръг на Североизточната трета лига, играна в Сливо поле. В герой за "железничарите“ се превърна капитанът Живко Парашкевов, който вкара единствения гол в 92-ата минута на двубоя.

Русенци наложиха агресивен, атакуващ стил на игра още от началото на мача и поддържаха високо темпо до самия му край. Отличният в този мач вратар на гостите имаше решителни намеси и изварди поне дузина удари при опасни положения. Веднъж и гредата му помогна да опази мрежата си суха.

Най-накрая каварненската крепост рухна под мощния финален щурм на "железничарите“. В 92-ата минута вратарят на "Калиакра“ отново се прояви и отрази шут на Мартин Недков. Топката обаче попадна у капитана на "Локомотив“ Живко Парашкевов, който прояви хладнокръвие и с точен удар донесе крайния успех на "червено-черните“.

"Изпуснахме много положения. Доволен съм от играта и от старанието на нашия отбор. Усилията ни в крайна сметка бяха възнаградени и стигнахме до заслужена победа“, сподели след края на мача старши треньорът на русенските "железничари“ Ивайло Кирилов.

В програмата предстоят две поредни гостувания за Локо (Русе). В сряда, 14 март, предстоят срещите от отложения XIX кръг и отборът ще гостува в Хитрино, а в неделя, 18 март, "червено-черните“ излизат в Суворово срещу местния тим.

С победа си срещу "Калиакра“ "железничарите“ се утвърдиха на четвъртото място във временното класиране и събраха актив от 29 точки. Каварненци остават пети с 25 точки.

Съставът на Локо (Русе): Радосвет Христов, Владимир Перчемлиев (85′ – Ивайло Иванов), Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Рачев (60′ – Валентин Валентинов), Мартин Недков. Динко Станчев.