Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Девойките на България разгромиха Литва
Автор: Екип Ruse24.bg 09:41 / 10.04.2018Коментари (0)9268
© БФС
Националният отбор на България за девойки до 16 години започна с категорична победа участието си в четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА. Възпитаничките на Троян Радулов надиграха домакините от Литва с 5:0 след голове на Пламена Рачева, Яна Йорданова, Наска Бончева, Йоана Георгиева и Ванеса Стойчева.

България откри резултата в 11-та минута. Пламенa Рачева засече центриране отляво и с премерен удар намери далечния ъгъл на вратата, пазена от Вилте Юргайтите.

Четири минути по-късно "лъвиците“ удвоиха преднината си след бърза контраатака. Кристияна Димитрова беше намерена отлично зад гърба на защитата на Литва, напредна и пусна пас към Яна Йорданова, която с мощен удар преодоля вратарката на домакините.

В 38-та минута Кристияна Димитрова отне топката от защитник, напредна и стреля. Стражът на домакините изби, но при добавката Наска Бончева не сбърка на празна врата.

В 53-та минута Йоана Георгиева също попадна в прегръдките на съотборничките си, след като се възползва от грешка на Юргайтите и я прехвърли за 4:0.

Ванеса Стойчева оформи крайното 5:0 в 59-та минута след перфектно изпълнение от пряк свободен удар в горния десен ъгъл на вратата на домакините.

Следващият съперник на България е Естония. Двубоят ще се проведе на 11 април, сряда от 11:00 часа.

Стартовият състав на България WU16: Виктория Димова, Александра Палагачева, Габриела Найденова, Ванеса Стойчева, Наска Бончева, Красимира Велева, Яна Йорданова, Кристияна Димитрова, Силвия Джалева, Гергана Илийчева, Пламена Рачева

Резерви: Милена Караколева, Яна Динева, Габриела Христова, Йоана Атанасова, Дея Попова, Развигора Георгиева, Силвия Пантова, Зорница Тодорова, Йоана Георгиева;

Селекционер: Троян Радулов