Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Дунав грабна трета поредна победа, осигури си плейаут с Витоша
20:10 / 27.04.2018 Източник: sport.ruse24.bg Отпечатай Изпрати
© Ruse24.bg
Дунав победи Септември с 2:0 в последен мач за двата тима от група Б на Втората осмица на Първа лига. Двубоят се игра на националния стадион "Васил Левски" в столицата. Бирсент Карагарен и Исмаил Иса вкараха за русенци още през първото полувреме.

Това бе трети пореден успех за "драконите", след който станаха ясни и окончателните плейаути, след които ще бъдат определени изпадащите отбори от елита.

Дунав ще се изправи срещу Витоша Бистрица, а в другия плейаут играят Етър и Пирин.

Още в 7-ата минута възпитаниците на треньора Малин Орачев откриха резултата. След атака отдясно, започната от Исмаил Иса, топката бе пратена към Васил Шопов пред наказателното поле. Халфът на "драконите“ продължи паса към включилия се отляво Бирсент Карагарен. Оставеният непокрит в пеналта нападател не се поколеба да стреля силно и прати топката в горния десен ъгъл на вратаря за 0:1.

В 24-ата минута Дунав реши мача с втори гол. Негов автор бе Исмаил Иса, който простреля вратаря с удар от 10-ина метра. Това бе попадение №4 за Иса в 6-те мача, които изигра за Дунав.