Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Голяма драма в Пловдив! Дузпи решиха кой да играе в Първа лига следващия сезон!
Автор: Екип Ruse24.bg 23:41 / 25.05.2018Коментари (1)6176
© Sportal.bg
Страхотна футболна драма определи кой отбор да играе в Първа лига през следващия сезон. На стадион "Локомотив" в Пловдив отборът на Витоша (Бистрица) победи Локомотив (София) с 4:2 след изпълнения на дузпи (1:1 в редовното време, 2:2 след продълженията). Така "тигрите" на треньора Костадин Ангелов - Лаптопа запазиха мястото си в родния елит и за следващия сезон.

Двубоят бе изпъстрен с 14 жълти и един червен картон. Освен това в 75-ата минута осветлението на стадиона в "Лаута" изгасна, което стана причина мачът да бъде спрян за 5 минути.

Илия Димитров (4) даде преднина на Локо (Сф), а Даниел Кутев (63) върна Витоша в играта.

В продълженията Здравко Димитров (109) вкара страхотно попадение за "железничарите", които вече се виждаха победители, когато в 3-ата минута на добавеното време Стефан Христов се разписа за 2:2.

При дузпите 19-годишният вратар на Витоша Николай Георгиев се превърна в герой, спасявайки ударите на Мартин Станкев и Владимир Семерджиев, а футболистите на Витоша вкараха всичките изпълнени от тях 4 дузпи.