Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Вдъхновена България показа истинското си лице и разби Канада!
23:40 / 16.06.2018 Източник: sport.ruse24.bg Отпечатай Изпрати
©
Мъжкият национален отбор на България изигра най-силния си мач във Волейболната лига на нациите и постигна невероятна победа над Канада!

Пред страхотните фенове в Двореца на културата и спорта във Варна, тимът ни показа истинското си лице и се наложи над бронзовите медалисти от последното издание на Световната лига с 3-0 (25-22, 25-19, 29-27) гейма!

"Българските Лъвове“ намериха началния си удар, с който разколебаха канадското посрещане, а в близост до мрежата блокадата започна да носи точка след точка.

Най-интригуващ се оказа третият гейм, в който волейболистите ни демонстрираха непримиримия си характер и отразиха 4 точки за спечелване на частта за "Кленовите Листа“. Ключова роля за обрата в заключителните минути имаше капитанът Виктор Йосифов, който на два пъти заби топката в противниковото поле с по-неудобната си лява ръка.

Йосифов приключи мача с 14 точки, а топреализатор стана Боян Йорданов! Опитният диагонал изигра феноменален двубой и завърши с 21 точки! За гостите Греъм Виграс отбеляза 16.

Така България прекъсна серията си от 3 поредни загуби и постигна своя четвърти успех в най-комерсиалната волейболна надпревара. За Канада поражението е под номер 5 и едва второ с 0-3.

В неделя от 15:30 ч. е сблъсъкът Франция – Канада, а отново от 18:30 ч. е битката България – Бразилия.

0

Много ценна победа, защото е без някои от ключовите играчи в отбора. Така момчетата с тази победа ще си повярват, че могат много повече. Браво!
Коментарите са на публикуващите ги. Ruse24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Русе домакини на Лигата на нациите 2019, вижте подробности
Поредно признание от УЕФА за наши рефери
Нежна подкрепа! Ето как половинката на Теодор Салпаров нажежи страстите преди мача с Полша
Официално: Дунав се раздели с Орачев, ето кой поема отбора!
Чудесно! Злато за златните ни момичета от Световното!