Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Дунав с класическа загуба от ЦСКА-София
Автор: Екип Ruse24.bg 00:04 / 06.08.2018Коментари (0)2403
© ФК Дунав
“Дунав" загуби гостуването си на ЦСКА с 0:3 в мача от 3-ия кръг на Първа професионална лига. След визитата си на стадион “Българска армия", “драконите" заемат 10-та позиция в класирането с 3 точки.

Старши треньорът на “драконите" бе направил две промени в своя състав от последния мач – победата с 3:1 над “Ботев" (Враца). Христо Попадийн започна като десен бранител вместо Христо Лемперов, а Красимир Станоев стартира вместо Бранимир Костадинов.

Срещата започна с домакински натиск и няколко положения пред вратата на Станислав Антонов. Удари на Кристиян Малинов, Мауридес и Тиаго Родригез преминаха встрани от вратата на “драконите", а веднъж и Станислав Антонов показа класа спасявайки удар с глава на Николай Бодуров. Играчите на Малин Орачев отговориха с удари от дистанция – първо Борислав Балджийски шутира в аут, а след половин час игра Красимир Станоев шутира, но Черниаускас спаси.

В 39-та минута домакините поведоха след центриране отдясно на Борис Секулич, Мауридес стреля с глава изпрати топката в левия ъгъл на вратата на Станислав Антонов – 1:0.

В добавеното време на първата част Станислав Антонов излезе извън наказателното поле изби топката с глава, тя срещна тялото на Мартин Ковачев, който бе притиснат от Едвин Джеси и тя спря в мрежата на вратата на “Дунав" – 2:0.

На полувремето Малин Орачев направи първата си смяна – в игра се появи Иван Коконов, заменяйки Ахмед Ахмедов.

В 52-та минута Станислав Антонов показа класа спасявайки на два пъти вратата на “Дунав". Стражът на “драконите" първо спаси удар на Едвин Джеси, при добавката Кристиян Малинов удари левия стълб на вратата на русенци, последва още един удар на Джеси, който бе уловен от Антонов.

Четири минути по-късно резултатът стана класически – Кирил Десподов бе изведе отдясно в наказателното поле, залъга Божидар Васев и със силен шут с левия крак направи Антонов безпомощен. Веднага след гола Глаусио Да Силва замени Мухамаду Ндиайе.

Четвърт час преди края на мача Малин Орачев извърши и последната си смяна – в игра се появи и Даниел Пехливанов на мястото на Красимир Станоев.

В самия край на мача Петър Патев имаше шанс да отбележи почетен гол, но ударът на Петър Патев от воле рикошира в тялото на футболист на ЦСКА и излезе в корнер.

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 6. Рубен Пинто (60`- 16. Жанио Бикел), 8. Едвин Джеси (78`- 7. Жоржиньо), 9. Мауридес, 15. Кристиян Малинов, 19. Кирил Десподов (71`- 10. Евандро), 20. Тиаго Родригез, 27. Борис Секулич.

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

“Дунав": 86. Станислав Антонов, 83. Христо Попадийн, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 14. Божидар Васев, 4. Петър Патев, 31. Красимир Станоев (74`- 11. Даниел Пехливанов), 27. Мухамаду Ндиайе (59`- 94. Глаусио Да Силва), 25. Борислав Балджийски, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов (46`- 17. Иван Коконов).

Старши треньор: Малин Орачев

Голмайстори: 1:0 Мауридес (39); 2:0 Мартин Ковачев (45+2 – автогол); 3:0 Кирил Десподов (56)

Жълти картони: Божидар Чорбаджийски (ЦСКА)

Главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив)