Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Дунав допусна обрат срещу Левски в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 11:57 / 12.08.2018Коментари (0)3328
©
“Дунав" загуби от “Левски" с 1:2 на Градския стадион в Русе мача си от 4-ия кръг на Първа професионална лига. “Драконите" поведоха в резултата с попадение на Божидар Васев от дузпа в началото на второто полувреме, но гостите обърнаха резултата с голове на Жерсон Кабрал и Холмар Ейолофсон.

Старши треньорът на “драконите" Малин Орачев бе направил три промени в състава в сравнение с последния мач: Филип Димитров записа дебют на вратата на “Дунав", Бранимир Костадинов замени Красимир Станоев, а Иван Коконов започна вместо Ахмед Ахмедов.

През първото полувреме играта бе напълно равностойна, а головите положения липсваха. В 13-та минута Давиде Мариани от гостите шутира от границата на наказателното поле и топката прелетя над вратата на Филип Димитров. Шест минути по-късно стражът на “драконите" показа класа спасявайки силен шут на Ивайло Найденов при бърза контраатака на “Левски".

В 31-та минута Ндиайе стреля с глава след центриране отляво, но топката попадна в ръцете на вратаря на столичани Мартин Полачек.

Второто полувреме започна ударно за “Дунав". В 53-та минута Аймен Белаид посече в наказателното поле Светослав Ковачев и главния съдия Станислав Ставров посочи бялата точка. Божидар Васев бе безгрешен от 11-те метра откривайки резултата – 1:0.

Шест минути по-късно гостите от София изравниха резултата след силен шут на Жерсон Кабрал от 20 метра.

В 67-та минута Филип Димитров отново показа класа спасявайки удар на Габриел Обертан насочен в долния десен ъгъл на вратата му.

В 78-та минута “Левски" поведе – първо Габриел Обертан шутира силно от границата на наказателното поле, топката срещна гредата на вратата на “Дунав", защитата на “драконите" не успя да изчисти добре топката, тя попадна вдясно в Кабрал, той центрира и Холмар Ейолофсон отблизо с глава отбеляза – 1:2.

След попадението Малин Орачев направи две светкавични смени – Красимир Станоев замени Бранимир Костадинов, а Глаусио Да Силва се появи в игра на мястото на Петър Патев.

В 86-та минута Светослав Ковачев продължи топката след пас от дълбочина към Ахмед Ахмедов, който я изпрати във вратата на “Левски", но попадението бе отменено заради засада. Това се оказа и последната възможност за “драконите" в мача.

“Дунав": 33. Филип Димитров, 83. Христо Попадийн, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 14. Божидар Васев, 4. Петър Патев (82` – 94. Глаусио Да Силва), 25. Борислав Балджийски, 17. Иван Коконов, 77. Бранимир Костадинов (79`- 31. Красимир Станоев), 98. Светослав Ковачев, 27. Мухамаду Ндиайе (74`- 9. Ахмед Ахмедов).

Старши треньор: Малин Орачев

“Левски": 1. Мартин Полачек, 6. Ивайло Найденов, 5. Холмар Ейолофсон, 3. Аймен Белаид, 19. Милош Цветкович, 13. Жорди Гомес, 23. Хали Тиам, 26. Жерсон Кабрал (90+3`- 4. Иван Горанов), 8. Давиде Мариани (74`- 99. Станислав Иванов), 32. Габриел Обертан (к), 29. Станислав Костов (89`- 10. Ривалдиньо)

Старши треньор: Славиша Стоянович

Голмайстори: 1:0 Божидар Васев (53-дузпа); 1:1 Жерсон Кабрал (59); 1:2 Холмар Ейолофсон (78);

Жълти картони: Петър Патев (Дунав); Ивайло Найденов, Аймен Белаид, Жерсон Кабрал, Жорди Гомес, Хали Тиам (Левски);

Главен съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)