"Дунав" победи безапелационно "Септември" в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 18:56 / 25.08.2018Коментари (0)2902
©
“Дунав" победи с 2:0 “Септември" на Градския стадион в Русе в първия мач от 6-ия кръг на Първа професионална лига. Головете паднаха през второто полувреме и бяха дело на капитана Мартин Ковачев и резервата Ахмед Ахмедов. “Драконите" надиграха безапелационно гостите от София, които можеха да си тръгнат от Русе с разгромен резултат. На два пъти и гредите спасиха гостите от попадение в тяхната врата. Смените, които направи старши треньорът на русенци Малин Орачев през втората част донесоха трите точки на “Дунав", като отборът вече има шест в актива си.

Орачев не направи нито една промяна сред стартовите си 11 в сравнение с последния мач на русенци.

“Драконите" започнаха вихрено срещата и само вратарят на гостите Галев и късметът не им позволиха да открият резултата в първите минути на мача. В рамките на 5 минути момчетата на Малин Орачев имаха три страхотни положения за гол.

В 6-та минута след изпълнение на корнер отляво на вратата на “Септември" настъпи разбъркване в наказателното поле на гостите, капитанът Мартин Ковачев подаде топката към Глаусио Да Силва, той стреля силно отблизо, но Галев изби.

Четири минути по-късно Борислав Балджийски центрира от пряк свободен удар отляво по атаката на “драконите", Георги Динков посрещна топката от въздуха, но тя срещна левия стълб на вратата на столичани.

В 11-та минута Божидар Васев проби отляво стигна до аутлинията и центрира, Светослав Ковачев засече топката във вратарското поле на гостите, но тя излезе в аут.

До края на първата част футболистите на “Дунав" продължиха да атакуват опасно, но не успяха да стигнат до гол. Най-близо до това бе Красимир Станоев, който в самия край на полувремето стреля от воле от около 25 метра, но топката профуча на по-малко от половин метър от лявата сглобка на вратата на “Септември".

Десет минути след подновяването на играта гостите останаха с човек по-малко на терена. Балджийски центрира отляво, Иван Стоянов спря топката с ръка и получи жълт картон от рефера Георги Кабаков, като той се оказа втори за футболиста на “Септември".

Малин Орачев реагира мигновено и в 65-та минута в игра се появиха централните нападатели Мухамаду Ндиайе и Ахмед Ахмедов на местата на Глаусио Да Силва и Красимир Станоев.

В 68-та минута двамата бяха в основата на поредната опасна атака на “Дунав". Ндиайе се пребори за топката пред наказателното поле на “Септември", пусна надясно към Ахмедов, който пък върна назад към Иван Коконов, той шутира но вратарят на столичани улови.

Минута по-късно “драконите" поведоха в резултата! Борислав Балджийски центрира отдясно, рожденика Ндиайе свали топката към включилия се в атака капитан Мартин Ковачев, който отблизо бе безгрешен – 1:0.

В 75-та минута Ахмед Ахмедов удвои резултата! Балджийски центрира от пряк свободен удар отдясно, Георги Динков се размина с топката във вратарското поле, но нахлуващият от втора позиция таран с глава направи Валентин Галев безпомощен, вкарвайки третия си гол за сезона – 2:0.

В 81-та минута “драконите" имаха шанс за нов гол – Ахмедов изведе Балджийски отдясно в наказателното поле, той шутира, вратарят на “Септември" изби, а при добавката Светослав Ковачев уцели левия стълб на вратата на гостите. Малко след това той бе заменен от Александър Александров.

Следващият мач на “Дунав" е визита на шампиона “Лудогорец". Мачът е на 2 септември, неделя от 21.00 часа.