Късен гол спаси Дунав от конфузна загуба срещу слабака Верея
Автор: Екип Ruse24.bg 17:42 / 23.09.2018Коментари (0)3008
©
"Дунав“ пропусна да вземе трите точки срещу "Верея“ в двубой от 9-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата на "Трейс Арена“ в Стара Загора завърши наравно – 1:1, а мачът бе първи за Цветомир Младенов начело на "драконите“. Русенци доминираха през целия мач, пропуснаха много голови положения пред вратата на домакините, но отбелязаха изравнителния гол в самия край на мача – дело на Мартин Ковачев.

Играчите на “Дунав" започнаха мача на високи обороти. Още в 4-та минута “драконите" направиха страхотна атака – Светослав Ковачев направи добър пробив отдясно, влезе в наказателното поле и върна към дъгата, където топката бе посрещната със силен шут от Борислав Балджийски, но ударът му премина на сантиметри от вратата на домакините.

Пет минути по-късно Мухамаду Ндиайе засече топката с глава след центриране на Светослав Ковачев, но топката прелетя над вратата.

Домакините поведоха абсолютно нелогично в 11-та минута с първата си атака към вратата на “драконите". Милан Вушурович бе намерен вдясно по атаката на “Верея", влезе в наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Станислав Антонов.

Веднага след изпълнението на началния удар топката попадна в Иван Коконов, който с удар от 30 метра разтърси левия стълб на вратата на Георги Георгиев. Натискът на “драконите" продължи до края на първото полувреме.

В 29-та минута Светослав Ковачев отправи шут към вратата на домакините, но топката премина встрани от целта. Три минути по-късно Мартин Ковачев отправи точен изстрел, но ударът му с глава бе слаб и не затрудни вратаря на “Верея" Георгиев.

В 39-та минута се откри възможност пред Балджийски, но отново гол не падна. Две минути преди края на първата част, Светослав Ковачев проби отдясно и центрира, топката бе избита, попадна в Георги Динков, чийто шут от границата на наказателното поле прелетя над вратата.

В началото на второто полувреме натискът на “Дунав" продължи. До 50-та минута опасни центрирания на Васев и Балджийски бяха уловени от вратарят на домакините Георгиев. В 54-та минута Цветомир Младенов извърши първата си смяна – Ахмед Ахмедов се появи на мястото на Бранимир Костадинов, който малко преди това имаше добра възможност за гол но шутът му премина встрани от вратата. Секунди след влизането си в игра Ахмедов свали топката на Красимир Станоев, той стреля от границата на наказателното поле, но Георгиев изби в корнер. След неговото изпълнение стражът на “Верея" отрази удар с глава на Мартин Ковачев.

В 65-та минута Даниел Пехливанов влезе на мястото на Иван Коконов.

В рамките на две минути – между 71-ва и 73-та Красимир Станоев пробва далечни удари, но гол отново не падна. При първата ситуация халфът стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената, а след това ударът му попадна в ръцете на вратаря Георгиев.

Домакините пробваха няколко контраатаки, при които вратарят на "драконите“ Станислав Антонов показа класа и спаси вратата си от втори гол.

Русенци стигнаха до изравняването в 86-та минута! Балджийски подхвана атака отляво, пусна към центъра към Даниел Пехливанов, който пък от своя страна намери Мартин Ковачев. Капитанът на "Дунав“ стреля силно с десния крак от границата на наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на "Верея“ – 1:1.

В добавеното време играчите на Цветомир Младенов можеха да стигнат до 3-те точки. Първо Петър Патев стреля с глава, но топката мина над вратата, а след това Пехливанов намери Балджийски в наказателното поле, шутът му обаче попадна в ръцете на вратаря Георгиев.

След равенството "Дунав“ има 7 точки в актива си. Следващият мач е срещу "Берое“ – на 30 септември от 17.30 часа на Градския стадион в Русе.

“Верея": 27. Георги Георгиев, 33. Емил Йоргенсен, 6. Иво Иванов (к), 3. Теофилос Корупис, 8. Денислав Станчев (71- 17. Андрей Киофу) (87`- 9. Станислав Маламов), 16. Билел Милек (83`- 21. Здравко Илиев) 10. Антон Огнянов, 88. Майкъл Тевия, 24. Сеидина Диара, 11. Милан Вошурович, 15. Денис Василиев

Старши треньор: Небойша Лекич

“Дунав": 86. Станислав Антонов, 4. Петър Патев, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 14. Божидар Васев, 31. Красимир Станоев, 25. Борислав Балджийски, 77. Бранимир Костадинов (54`- 9. Ахмед Ахмедов), 17. Иван Коконов (65- 11. Даниел Пехливанов), 98. Светослав Ковачев, 24. Мухамаду Ндиайе (89– 94. Глаусио Да Силва).

Старши треньор: Цветомир Младенов

Голмайстори: 1:0 Милан Вушурович (11); 1:1 Мартин Ковачев (86);

Главен съдия: Станимир Тренчев (София)