Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Дунав вкара 2 гола на Черно море, но мечтата не стана реалност
Автор: Екип Ruse24.bg 19:23 / 26.10.2018Коментари (0)2876
© ПФК Черно море
Черно море победи Дунав с 3:2 в мач от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Тича" във Варна. Георги Илиев (9, 82) и Мирослав Енчев (32) бяха точни за домакините, а Илиас Хасани (2) си отбеляза автогол. Другото попадение за Дунав бе дело на Исмаил Иса (78).

По този начин "моряците" увеличиха актива си на 18 точки и вече заемат 6-о място във временното класиране. "Драконите" пък останаха с 11 точки на 12-а позиция.

Двубоят започна ужасяващо за варненци, които си вкараха атрактивен автогол още във 2-ата минута. Исмаил Иса напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле към Ахмед Ахмедов. Илиас Хасани обаче стигна първи до топката и от воле я шутира с десния крак неспасяемо в собствената си мрежа - 0:1.

В 9-ата минута "моряците" се върнаха в мача. След разбъркване след корнер Мартин Минчев шутира в гредата. Топката обаче се върна в пеналта, където Георги Илиев направи успешна добавка - 1:1 в своя мач №300 с екипа на Черно море.

В 32-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат в резултата. Едно центриране на далечна греда бе посрещнато с крак от Мартин Минчев. Вратарят Филип Димитров изби топката с една ръка, но тя попадна право в краката на Мирослав Енчев, който при добавката вкара за 2:1.

Дунав имаше страхотен шанс за изравняване на резултата в 61-ата минута. Влезлият преди малко на смяна Александър Александров стреля директно от фаул, но топката рикошира в гредата зад вратаря Блакой Макенджиев.

В 73-ата минута същото направи и Васил Панайотов от Черно море. Халфът пробва далечен удар, при който топката нацели гредата на русенската врата.

Така се стигна до 78-ата минута, когато русенци възстановиха равенството в резултата. Ахмед Ахмедов направи великолепна асистенция към Исмаил Иса, който отблизо показа головия си нюх, вкарвайки за 2:2.

Радостта на Дунав обаче бе кратка, тъй като само 4 минути по-късно Черно море отново поведе. Това направи капитанът Георги Илиев, който директно от фаул реализира втория си гол в мача - 3:2.

Черно море: Благой Макенджиев, Юго Кононго, Мирослав Енчев, Пламен Димов, Илиас Хасани, Петър Витанов, Мартин Минчев, Георги Илиев, Васил Панайотов, Радослав Василев (74- Георги Божилов), Аристот Ндонгала (71- Мехди Фенуш).

Дунав: Филип Димитров, Георги Динков, Преслав Петров, Мартин Ковачев (86- Патрик Андраде), Бранимир Костадинов, Красимир Станоев, Иван Коконов (56- Александър Александров), Христо Попадийн, Светослав Ковачев (62- Мохамаду Ндайе), Ахмед Ахмедов, Исмаил Иса.