Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Дунав удари греда, но това не бе достатъчно срещу Локо (Пд)
Автор: Екип Ruse24.bg 19:42 / 28.10.2018Коментари (0)1597
©
Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) до 19 години постигна домакинска победа с 2:0 над Дунав (Русе) в мач от 12-ия кръг на Елитната група. Головете за успеха над "драконите" реализираха Октай Юсеин и Илиян Томов.

Още във 2-ата минута, след разбъркване в наказателното поле на гостите, Октай Юсеин стреля и изведе "черно-белите" напред за 1:0.

Последва далечен изстрел на Филип Колев, който мина встрани от целта. В 33-та минута Локомотив удвои своята преднина. Октай Юсеин получи топката в наказателното поле на "драконите", напредна и подаде към Илиян Томов, който се разписа за 2:0.

В самия край на първото полувреме играч на Дунав нацели страничната греда на вратата на Йордан Йотов.

През втората част възпитаниците на Димитър Палазов продължиха да контролират действията на терена и можеха да стигнат до нови попадения. В 53-ата минута Огнян Памуков нацели от близка дистанция напречната греда, а в следващите 15 минути два опасни удара на Октай Юсеин минаха на сантиметри от целта.

След победата Локомотив е на 10-та позиция в Елитната група с актив от 17 точки. В следващия кръг пловдивчани гостуват на Марек (Дупница).