Спортните новини: Днес (2) | Вчера (6)
Злощастна загуба на Дунав във Враца
16:58 / 11.11.2018 Източник: sport.ruse24.bg Отпечатай Изпрати
©
"Дунав" загуби с 0:1 гостуването си на "Ботев" във Враца в мач от 15-ия кръг на Първа професионална лига. "Драконите" получиха гол в началото на втората част, след което създадоха много положения, които не успяха да реализират. Русенци са на 11-то място във временното класиране с 14 точки.

Наставникът на "драконите" Людмил Киров пусна същия състав, който стартира при класическата победа над "Витоша" в Русе преди седмица. Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Града под Околчица, на който след близо пет години отново се игра двубой от най-високото ниво на футбола в България.

Домакините започнаха мача по-активно, но Станислав Антонов бе сигурен на вратата на "Дунав". Постепенно русенци изравниха играта и на свой ред имаха възможност да излязат напред в резултата.

В 27-та минута Светослав Ковачев проби мощно отляво, влезе в наказателното поле, излъга Андреас Васев и стигна до аутлинията. Острото му центриране обаче бе уловено от вратаря на врачани Красимир Костов.

В 35-та минута капитанът на домакините Юлиян Ненов бе изведен зад защитата на "Дунав", стигна границата на наказателното поле и шутира силно, но Станислав Антонов показа класа и спаси.

В 39-та минута Красимир Станоев центрира от пряк свободен удар отляво по атаката на "драконите", но Иван Коконов и Преслав Петров се разминаха с топката пред вратата на "Ботев".

Четири минути след подновяването на играта домакините откриха резултата. Георги Динков и Преслав Петров сбъркаха при изнасянето на топката, тя бе открадната от Валери Домовчийски, който излезе сам срещу вратаря Станислав Антонов и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на "Дунав".

Две минути по-късно Красимир Станоев шутира опасно от пряк свободен удар, но вратарят на "Ботев" Красимир Костов улови топката. Опасностите пред вратата на домакините следваха една след друга.

В 53-та минута Людмил Киров направи първата си смяна – Петър Патев влезе на мястото на Преслав Петров.

В 58-та минута Станоев центрира от корнер отляво на вратата на врачани, Ахмед Ахмедов надскочи всички в наказателното поле, стреля с глава, но Костов отново спаси. Три минути по-късно отново Ахмедов имаше възможност да нанесе удар след подаване отляво, но бе бутнат в гръб от защитник на "Ботев" в наказателното поле, а сигнал на главния рефер Стефан Апостолов не последва. Малко след това това Борислав Балджийски замени Божидар Васев.

В 65-та минута вратарят на домакините Костов, не успя да улови една силно изритана топка, тя попадна в Иван Коконов, който шутира, но ударът му попадна в тялото на стража на "Ботев".

В 71-та минута отново Коконов имаше възможност да изравни, но неговият шут от дистанция премина на половин метър от десния стълб на вратата на "Ботев".

Четвърт час преди края на мача в игра се появи Исмаил Иса, заменяйки Христо Попадийн. До края на мача играчите на Людмил Киров пробваха натиск, но така и не достигнаха до изравнителен гол във вратата на "Ботев" (Враца).

След паузата за националните отбори "Дунав" приема ЦСКА на Градския стадион в Русе. Мачът от 16-ия кръг на Първа професионална лига е на 24 ноември от 15 часа.

"Ботев" (Враца): 31. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 14. Даниел Генов, 6. Даниел Гаджев, 88. Йордан Апостолов, 20. Костадин Гаджалов (75 – 18. Илия Миланов), 26. Мариян Иванов, 10. Петър Атанасов (66 – 19. Ивайло Михайлов), 94. Юлиян Ненов (к).

Старши треньор: Сашо Ангелов

"Дунав“: 86. Станислав Антонов, 24. Преслав Петров (53 – 4. Петър Патев), 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 77. Бранимир Костадинов, 83. Христо Попадийн (74 – 22. Исмаил Иса), 31. Красимир Станоев, 14. Божидар Васев (64 – 25. Борислав Балджийски), 17. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов.

Старши треньор: Людмил Киров

Голмайстори: 1:0 Валери Домовчийски (49);

Жълти картони: Андреас Васев, Даниел Гаджев, Илия Миланов ("Ботев"); Божидар Васев, Мартин Ковачев, Исмаил Иса, Георги Динков ("Дунав");

Главен съдия: Стефан Апостолов (Симитли)