Дунав загуби от Черно море в контрола
Автор: Екип Ruse24.bg 17:24 / 06.02.2019Коментари (0)2326
Черно море победи Дунав Русе с 2:0 в контролна среща, играна на стадион “Младост" във Варна. И двете попадения за “моряците" паднаха през втората част, а техни автори станаха Аристот Ндонгала и Георги Илиев. Това е втора победа за варненци днес, след като в първия мач “зелено-белите" се наложиха с 3:1 срещу Несебър.

През първата част двата отбора не създадоха сериозни положения, като Черно море се отчете с няколко далечни удара, извън очертанията на вратата на Антонов. Дунав пък имаха една добра ситуация в средата на полувремето. Иса засече с глава центриране в наказателното поле, но стреля над вратата.

В 55-ата “моряците" поведоха в резултата чрез Аристот Ндонгала. Варненци направиха добра атака отляво, подхваната от Петър Витанов, който намери на крилото Георги Илиев, а той с едно изведе Мартин Минчев. Последва центриране на младока в наказателното поле, където след разбъркване Ндонгала от близо разстреля стража на Дунав за 1:0.

В 75-ата минута Ахмедов засече с глава центриране отдясно, но от съвсем близо стреля над гредата. Това бе и най-чистата ситуация за Дунав до този момент в мача.

В 88-ата минута Георги Илиев направи резултата 2:0. Капитанът на Черно море се разписа от пряксвободен удар, отсъден за фаул срещу Цветомир Панов.

Черно море: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Кононго, Петър Витанов, Васил Панайотов, Аристот, Георги Илиев, Жоржиньо, Мартин Минчев (Георги Божилов).

Дунав: Антонов, Ковачев, Патев, Исаевски, Инкон, Станоев, Димов, Попадийн, Божидар Васев, Фирцулеску, Иса (Макенджиев, Ахмедов, Щерев Ковачев, Ндиайе, Ахмед, Станкев).